Проти лома є прийоми, або Як київська влада «угамувала»  забудовника на Круглоуніверситетській

Фото Володимира Хенгістова

Київська влада фізично заблокувала незаконне будівництво на вулиці Круглоуніверситетській 2/1, бо на документальні заборони забудовник не зважав. Це сталося близько місяця тому, і відтепер забудовник не проводить жодних будівельних робіт, оскільки просто фізично не може доступитися до будмайданчика через завезені комунальниками бетонні блоки.

Місцеві мешканці, які два роки разом з громадськими активістами били на сполох через цю незаконну забудову, нині зітхнули з полегшенням. Однак остаточно не заспокоїлися: припускають, що забудовник нині ходить-домовляється, щоб «узгодити» всі питання і продовжити будівництво.

Про початок будівництва на Круглоуніверситетській  2/1  «Ні корупції!» вже писав у матеріалі «Коррупционные схемы «попередников» продолжают работь и сегодня». Нагадаємо, ця історія почалася дуже зухвало – забудовник спочатку орендував торцеву квартиру у будинку-пам’ятнику архітектури, а потім почав забудову упритул до нього.

Самих мешканців будинку про спорудження по сусідству нової торговельно-виставкової зали тоді поінформували у досить оригінальний спосіб – до кожного в квартиру прийшли представники забудовника і КП «Хрещатик», щоб поставити маячки і зафіксувати вже існуючі тріщини у будинки, а також стежити за новими.

Тобто дозвіл на забудову біля пам’ятки архітектури був виданий без інформації про її технічний стан!

«Ні корупції!» має документальне підтвердження виданих забудовникові містобудівних умов та обмежень забудови ділянки від 12 червня 2014 року.

Ситуацію ускладнювало не лише те, що будинок – пам’ятка архітектури. Але й те, що забудовники захопили єдиний пожежний проїзд,  а також почали рити котлован там, де проведені комунікації.

Мешканці будинку по вулиці Круглоуніверситетській, 2/1 протестували проти будівництва від самого початку, одначе остаточно їм накипіло, коли їхній будинок, упритул до якого зводили торговельно-виставковий зал, укрився тріщинами.

У жовтні 2016 року київська влада провела перевірку будівництва, однак компанія-забудовник - ТОВ «БЦ Діамант Хол» -  не надала запитаної інспекторами будівельної, зокрема, проектної документації,  й отримала припис про призупинення будівельних робіт.

«На об'єкті будівництва відсутній проект виконання робіт, не оформлюється виконавча документація та виробнича документація (загальний журнал робіт, журнал авторського нагляду, спеціальні журнали, акти на закриття прихованих робіт)», - йшлося у звіті перевіряльників.

Крім того, за даними ПАТ «Київенерго», компанія ТОВ «БЦ  Діамант Хол» порушує охоронну зону тепломереж.

Причому, тоді, у листопаді 2016-го, забудовника не вгамував навіть припис ДАБІ, про що на своїй сторінці у Фейсбук написав тоді радник мера Києва Дмитро Білоцерковець.

«На жаль, забудовник не призупинив роботи, відповідно, районна адміністрація у Печерському районі і Департамент Благоустрою мають право відреагувати на продовження робіт попри заборону шляхом демонтажу паркана», - фактично розвів руками Білоцерковець.

Згодом і тодішній керівник апарату КМДА Володимир Бондаренко на своїй сторінці у Фейсбук повідомив, що Департамент держархбудконтролю КМДА анулював дозвіл на виконання будівельних робіт по вулиці Круглоуніверситетській, 2/1.

«Ми давали припис на зупинення робіт та рекомендували замовнику шукати компроміс з мешканцями прилеглих будинків. На жаль, нас проігнорували. Тому довелося відмовитись від рекомендацій та перейти вже до вимог», - написав Бондаренко і додав, що наявність дозвільних документів на будівництво «не звільняє замовників від необхідності узгодити свої дії з киянами».

Забудовник був трохи затих. Це тривало від кінця листопада 2016 року аж до кінця січня 2017 року. А потім… будівництво знову поновилося.

Як повідомив тоді на своїй сторінці у Фейсбук місцевий мешканець та журналіст Володимир Хенгістов, незаконне будівництво відновилось, незважаючи на анульований дозвіл на будівництво (забудова пожежного проїздку), заборону будувати від Київенерго (забудовується охоронна зона тепломереж) і розташування просто під ділянкою прибудинкової каналізації.

Тоді ж, у січні, за словами Хенгістова, в результаті конфлікту з забудовниками постраждала літня місцева мешканка: їй зламали руку.

Як перевірив «Ні корупції!, згідно з даними Youcontrol,  забудовник ТОВ «БЦ Діамант хол» має 5 років будівельного стажу і прописку по вул. Круглоуніверситетській 2/1.

Засновники і власники – Людмила Василівна Бугайчук і Володимир Володимирович Бороденко. Розмір статутного капіталу – 3 мільйони гривень.

Землю під забудову ТОВ «БЦ Діамант хол» купив у ТОВ «Віліма-95» у 2012 році. Своєю чергою, ТОВ «Віліма-95» землю продала Київська міська рада. У Київраді на запит «Ні корупції!» відповіли, що, мовляв, все було законно.

І дійсно, «Ні корупції!» знайшов ухвалу Київського апеляційного господарського суду у справі №910/4805/16 в результаті позову заступника прокурора міста Києва до Київської міської ради, ТОВ „Віліма-95" та ТОВ «БЦ Діамант Хол» про: визнання незаконним та скасування рішення Київської міської ради «Про продаж земельної ділянки Товариству з обмеженою відповідальністю «Віліма-95» для будівництва, експлуатації та обслуговування торговельно-виставкового залу на вул. Круглоуніверситетська, 2/1 у Печерському районі м. Києва»; визнання недійсним договору купівлі-продажу земельної ділянки площею 0,0150 га (кадастровий номер 8000000000:76:034:0009), укладеного між Київською міською радою та ТОВ «Віліма-95», а також визнання недійсним договору купівлі-продажу земельної ділянки площею 0,0150 га (кадастровий номер 8000000000:76:034:0009), укладеного між ТОВ «Віліма-95» та ТОВ «БЦ Діамант Хол». Прокурорську скаргу суд задовольнив частково – він заборонив ТОВ «БЦ Діамант Хол» та особам, з якими укладено договори про здійснення будівельних робіт на земельній ділянці площею 0,0150 га по вул. Круглоуніверситетській, 2/1 у Печерському районі м. Києва (кадастровий номер 8000000000:76:034:0009), вчиняти дії стосовно відчуження чи іншого розпорядження зазначеною земельною ділянкою.

«Ні корупції!» також поцікавився у київської влади існуючими на сьогоднішній день заборонами на продовження будівництва торговельно-виставкової зали по вул. Круглоуніверситетській, 2/1. У Департаменті з питань державного архітектурно-будівельного контролю міста Києва виконавчого органу КМР (КМДА)  відповіли, що у серпні 2015 року ДАБІ дала дозвіл ТОВ «Діамант хол» на проведення будівництва, а потім, у листопаді 2016-го року, його анулювала.  Нині справа розглядається у судах.

Як повідомив «Ні корупції!» Володимир Хенгістов, місцевий мешканець та журналіст, наразі столична влада фізично заблокувала забудовникові доступ до будмайданчика бетонними блоками, оскільки на паперові заборони він не зважав.

«Нині там (на будівельному майданчику – ред.) з усіх боків, де відкривалися ворота, лежать бетонні блоки, і туди ніхто не може заїхати і розвантажитись жодна техніка. Будь-які важкі матеріали вони не можуть доставити. І мови про заливку фундаменту не може бути», - повідомив «Ні корупції!» Хенгістов і додав, що наразі будіництво виглядає так – виритий котлован, укладена під заливку фундаменту арматура і охоронець, який стереже все це добро, що вкривається іржею.

Фото Володимира Хенгістова

За словами Хенгістова, нині забудовнику заборонили зводити будову фактично всі, хто тільки може.

«Зараз по всіх документах у них йдуть заборони на продовження будівництва. Зокрема, їм не продовжили дозвіл на роботи від Мінкульту. Потім столичний Департамент містобудування видав припис про заборону, якраз на основі того, що у них немає дозволу Мінкульту, і тому що вони порушують охоронну зону «Київенерго». І найголовніше – є рішення комісії з надзвичайних питань про те, що це будівництво наносить шкоду будинку-пам’ятці архітектури. До вияснення ситуації все будівництво зупинене, оскільки забудовник досі нікому не дає навіть проекту будівництва», - повідомив місцевий мешканець і додав:

«Там ще з’ясувався один цікавий нюанс, крім того, що будівництво здійснюється на місці пожежного проїзду, там виявилось, що КП «Спеціалізоване управління протизсувних підземних робіт» давало їм дозвіл на будівництво 1-поверхового павільйону (дозвіл потрібно було брати, оскільки будинок по вул. Круглоуніверситетській, 2/1 знаходиться на схилі, й ділянка є зсувонебезпечною – ред.), а насправді там заплановано будівництво чи то 6-ти, чи то 8-ми поверхового ТРЦ, якого точно, ніхто не знає, бо ніхто не бачив проекту».

Фото Володимира Хенгістова

За словами Хенгістова, місцеві мешканці не виключають того, що забудовник намагатиметься вирішити це питання позитивно для себе через суди. Одначе у їхніх планах – повернути цю ділянку землі столиці і довести у судовому процесі, що земля була продана Київрадою незаконно.

Валентина Новицька, «Ні корупції!»

Читайте також КОРРУПЦИОННЫЕ СХЕМЫ “ПОПЕРЕДНИКОВ” ПРОДОЛЖАЮТ РАБОТАТЬ И СЕГОДНЯ