Коротка відповідь рівненському СБУ на ура-патріотичну маніпуляцію

Моя коротка відповідь на образливого листа спецслужбістів, підписаного начальником УСБУ в Рівненській області Василем Бедрієм

Сьогодні отримав другий лист від Рівненського СБУ. «Четверта влада» допомагала збирати інформацію для програми про статки незрозумілого походження у першого заступника голови СБУ Павла Демчини. Також не раз писали і поширювали інформацію колег про земельні мутки СБУ в Рівному. Поширювали інформацію про те як СБУ займається цькуванням голови Центру протидії корупції Віталія Шабуніна. Бачу, хлопці Демчини, вихідця з Рівненщини, вирішили погратися.

В листі ці нащадки чекістів фактично назвали мене боягузом, який не виконує свій «святий обов’язок із захисту Батьківщини» і ухиляється від того, щоб добровільно піти на війну.

Чекав до вечора, думав може щось напишу спокійне без лайки, але поки що невиходить.

Тому просто закидую листи СБУ з відповідями, які підготувала юристка Інституту розвитку регіональної преси Людмила Панкратова. І підбірку матеріалів про цих хероїв. Відразу оговорюсь, що як в СБУ, так і в інших правоохоронних органах є толкові, розумні і адекватні фахівці, але зараз не про них.

Дайте інформацію, якої у вас немає

Перший лист надійшов у червні і в ньому СБУ запитує інформацію у «Четвертої влади» (одного з виконавців проектів) інформацію про весь проект журналістських розслідувань «Слідство.інфо», який підтримує Міністерство закордонних справ Канади і про проект, який підтримує США і який стосується програми обмінів журналістів UMPP IREX.

Здоровий глузд підказує, що якщо Рівненське агентство журналістських розслідувань – один з виконавців проекту, то воно не може мати запитуваної інформації по всьому проекту. А законодавство підказує, що моніторинг міжнародної технічної допомоги здійснює Міністерство економічного розвитку. Тож якщо запитувана інформація існує – вона знаходиться у Міністерстві і ось туди звертайтеся. Але ж ні, очевидно для СБУ не головне отримати інформацію, головне наїхати.

Оскільки СБУ взялася за те, що її не стосується, ми надіслали листа, щоб уточнити що їм потрібно і на якій підставі.

«Згідно зі ст. 19 Конституції України, правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Стаття 3 Закону України «Про Службу безпеки України», передбачає, що діяльність Служби безпеки України, її органів і співробітників ґрунтується на засадах законності, поваги до прав і гідності особи, позапартійності та відповідальності перед народом України.

Відповідно до Порядку залучення, використання та моніторингу міжнародної технічної допомоги, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 15 лютого 2002 р. № 153, у п. 24 передбачено:

«Моніторинг проводиться Мінекономрозвитку разом з бенефіціаром та уповноваженими представниками донора (за згодою) під час реалізації проекту (програми) (поточний моніторинг) та на заключному етапі реалізації (заключний моніторинг).

У вказаному Порядку не передбачено можливості проведення моніторингу або ознайомлення з документацією за проектом інших органів державної виконавчої влади.

Пунктом 3 частини 1 статті 24 Закону України «Про Службу безпеки України» встановлено обов’язки Служби безпеки України: виявляти, припиняти та розкривати кримінальні правопорушення, розслідування яких віднесено законодавством до компетенції Служби безпеки України, проводити їх досудове розслідування.

У своєму листі Ви посилаєтесь на п. 3 ч. 1 ст. 25 цього Закону, яка встановлює права СБУ та передбачає:

«Службі безпеки України, її органам і співробітникам для виконання покладених на них обов`язків надається право: одержувати на письмовий запит керівника відповідного органу Служби безпеки України від міністерств, державних комітетів, інших відомств, підприємств, установ, організацій, військових частин, громадян та їх об`єднань дані і відомості, необхідні для забезпечення державної безпеки України, а також користуватись з цією метою службовою документацією і звітністю».

Однак, у листі відсутні будь-які відомості, з якою метою Управління СБУ у Рівненській області просить «вказівки надати інформацію», яка стосується виконання проектів міжнародної технічної допомоги, кому надати таку вказівку, та яким чином запитувані документи стосуються «забезпечення державної безпеки України».

Аналіз процитованих норм, встановлених ст. 24 та ст.25 Закону України «Про Службу безпеки України» з урахуванням ст. 19 Конституції України, свідчить, що будь-які документи можуть бути витребувані (або запитані) у випадку, якщо СБУ ведеться слідство щодо розслідування кримінального правопорушення, підслідність якого віднесена до компетенції СБУ відповідно до ч.2 ст.93 Кримінального процесуального кодексу України. Жодних відомостей про таке правопорушення Ви не зазначаєте.

Відповідно до судової практики (Ухвала Вищого адміністративного суду України від 16 грудня 2010 року у справі №К-15673/10) право СБУ на отримання даних і відомостей «не є абсолютним, а відповідний запит має бути обґрунтованим та конкретним. У ньому має міститись інформація щодо підстав витребування документів або інформації», крім наведення правових підстав для висунення відповідних вимог, також надаватись документи, що підтверджували б проведення перевірки у встановленому законодавством порядку.

Також звертаємо Вашу увагу, що відповідно до Порядку залучення, використання та моніторингу міжнародної технічної допомоги, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 15 лютого 2002 р. № 153, моніторингові звіти формуються реципієнтами (бенефіціарами) та подаються до Мінекономрозвитку.

Враховуючи викладене вище, просимо Вас повідомити:

- в рамках якого кримінального провадження було направлено даний лист до нашої громадської організації;
- яким чином реалізація проектів міжнародної допомоги стосується забезпечення державної безпеки України.

Про отриманий нами лист буде поінформовано донорів та Міністерство економічного розвитку і торгівлі.

Ідьот война свящєнная

Сьогодні побачив що відписали чекісти. Зверніть увагу на пафос, ура-патріотизм і маніпуляції тих, хто своєю бездіяльністю постприяв появі війні на сході. Виявляється, ці люди боряться з Російською Федерацією.

Відповідь юристки Інституту розвитку регіональної преси Людмили Панкратової:

«Посилання на «священний обовязок», не лежить у площині права. Нас інформують, що інформація потрібна «не у зв’язку з проведенням досудового розслідування», збирають інформацію про діяльність агенції журналістських розслідувань у зв’язку із здійсненням захисту держави від посягань іноземним спецслужб». Не думаю, що ця вимога є контректною і обгрунтованою».

Моя ж коротка відповідь на цю ницу маніпуляцію з ницим звинуваченням – це головне фото до цього матеріалу.

Чому СБУ наваяло такі листи

«Отець Василь Бедрій закликає до священного обов’язку»

Ось коротка підбірка публікацій «Четвертої влади» або перепублікацій колег про Службу НЕбезпеки України:

20-мільйонний подарунок від рівнян для приватної фірми через СБУ: розслідування

Знадобилося всього два місяці правоохоронцям та чиновникам Рівнеради, щоб підготувати для винесення на сесію Рівнеради проект про передачу елітного шматка землі у центрі Рівного для СБУшників під будівництво житла.

У Рівному СБУ, за сприяння голови ОДА, «прихватизувала» гектар землі на мільйони гривень

Скоро земельну корупцію в Рівному буде остаточно подолано. Бо нема землі – нема корупції. Замість боротьби з розбазарюванням міських земель, силові структури області та місцева влада її очолили.

Як СБУ натиснуло на чиновників і Рівненщина втратила понад півтора мільйона

Після втручання СБУ Рівненщина втратила більше 1,6 мільйона гривень на тендері по реконструкції їдальні. Як рівненські чиновники отримали «лист-страшилку» від СБУ і через формальності втратили значні для області кошти читайте далі.

Як у Рівному «розпідозрили» пов`язаного з кришуванням бурштину спецслужбовця

Ім`я Олега Назарука вже виринало у контексті «кришування» бурштиновидобутку, втім це обмежувалося публікаціями у ЗМІ. Нині ж справу з паном Назаруком серед учасників, розслідували його колеги – Головне слідче управління СБУ. Те, як усе відбувалося з`ясовувала «Четверта влада», спеціально для Corruptua.org.

«Генеральська висотка»: у центрі Рівного фірми депутатів-регіоналів збудували елітну багатоповерхівку на землі СБУ

На земельній ділянці СБУ в центрі Рівного фірма депутата від Партії регіонів Сергія Качановського «Альянс Престиж Буд» звела елітний житловий будинок із підземними гаражами і мансардами. Генпідрядником будівництва виступила фірма «Капіталінвест» Ігоря Давидчука, який має спільний бізнес із родиною депутатів-регіоналів, генералів, фігурантів скандалів навколо концерну ЄДАПС Василя та Віталія Грицаків. Ласою ділянкою оборонних земель на вулиці Квітки-Основ’яненка, 8-А вартістю в кілька мільйонів гривень СБУ пожертвувала заради отримання трьох службових квартир від забудовника.

Володимир Торбіч, "Четверта влада"