Голові ЦПК Шабуніну загрожує до 5 років в’язниці

16 серпня, о 9.00 відбудеться вручення підозри та обрання запобіжного заходу в суді для голови правління Центру  протидії корупції Віталія Шабуніна за начебто “перешкоджання діяльності журналіста та нанесення тілесних ушкоджень середньої тяжкості”, повідомляється на сайті ЦПК.

За статтею 345-1, яку інкримінують Шабуніну, передбачається обмеження або позбавлення волі строком до 5 років.

Відразу після вручення підозри відбудеться обрання запобіжного заходу Віталію Шабуніну в Дніпровському суді. Враховуючи очевидний політичний підтекст справи, Центр протидії корупції висловлює побоювання щодо можливого арешту голови правління організації.

"Вручення підозри відбудеться завтра, о 9.00 в приміщенні Дніпровського відділення поліції за адресою вул. Лебедєва 14-А. Одразу після цього в Дніпровському суді за адресою вул. І. Сергієнка 3, відбудеться обрання запобіжного заходу", - йдеться в повідомленні.

Прокурори наполягають на якнайшвидшому пред’явленню підозри попри те, що у справі на сьогоднішній день псевдо потерпілий вирішив “поправити здоров’я” у Іспанії та так і не спромігся надати необхідні медичні документи про завдані ушкодження, а на місці злочину взагалі відмовився скористатися допомогою лікарів.

Варто відмітити, що з часів Революції Гідності, коли відбувалося побиття журналістів, затримання та перешкоджання їх професійній діяльності, нікого з тих, хто здійснював напади так і не було засуджено до позбавлення волі.

За даними Генеральної прокуратури України, за 2013 – січень 2017 року було зареєстровано 645 кримінальних проваджень за статтею 171 КК “Перешкоджання законній професійній діяльності журналістів”. Із них 326 (50,6%) були закриті вже на стадії слідства. І лише 46 справ (7,1%) потрапили в суди.

За статтею 345-1, яку було введено в Кримінальний кодекс в 2015 році після Майдану, було лише 3 вироки, в 2 все закінчилося примиренням сторін, а в третьому обвинуваченого звільнено від відбування  покарання з іспитовим строком.

Додамо, що сам Шабунін на своїй сторінці у Фейсбук написав, що "тільки страх може штовхати Порошенка і Ко на такі абсурдні кроки".

Своєю чергою, нардеп Сергій Лещенко на своїй сторінці у Фейсбук написав, що "ясно, що фінал цієї історії буде для президента сумний. Але кожен сам коваль свого нещастя". 

Читайте також АНТИКОРУПЦІЙНОГО АКТИВІСТА ШАБУНІНА ОБЛИЛИ З ГАЗОВОГО БАЛОНЧИКА (ФОТО, ВІДЕО)