На Черкащині товариство з Івано-Франківська закатає в асфальт 170 мільйонів

скрін з відео

На ринку автодорожніх робіт Черкаської області з’явилися заїжджі підрядники. Донедавна дороги тут ремонтували місцеві підприємства. В аукціоні тендеру на поточний середній ремонт автомобільної дороги державного значення Н-01 Київ-Знам'янка на ділянці км 216+000 - км 229+780 (Черкаська область) з очікуваною вартістю у 182,5 млн. грн. перемогло івано-франківське ТОВ «ПБС». Воно запропонувало найнижчу ціну –  169 млн грн. Нині товариство очікує рішення замовника.

За ці гроші на 14-кілометровому відрізку траси мають зрізати верхній шар покриття до щебеню, розібрати щебінь, провести земляні роботи, установити георешітку, огородження, світлодіодні ліхтарі на сонячних батареях, заасфальтувати та облаштувати пішоходні переходи.

Під час тендеру замовники отримали вимогу від ВАТ «Дорожно-строительный трест № 4 г.Брест» про усунення порушення. Підприємство з Білорусі просило внести зміни в тендерну документацію в частині посилань на кошторисні норми в технічному завданні оскільки дані вимоги обмежують підрядника в виборі машин та технології виконання робіт та можуть трактуватись як невідповідність тендерної пропозиції технічному завданню.

Як приклад наведено п.12, який «обмежує підрядника у виборі екскаватора саме з ковшем 1,25м3»,  п.32 «має пряме посилання на норму з ресайклером Wirtgen WR4200» а також кілька інших розділів з технічного завдання.

Замовник вимогу задовольнив, вказавши: «Якщо не змінюється технологія виконання робіт та зміна не приводить до подорожчання, тоді можливо замінити обладнання».

Серед допущених до аукціону учасників цього підприємства ми не побачили. Натомість у торгах взяли участь товариства з обмеженою відповідальністю  «ПБС», «Ростдорстрой» та «Автомагістраль-Південь»

Під час аукціону товариства зовсім не торгувалися за пропозицію.

Товариство з обмеженою відповідальністю «ПБС»

ТОВ «ПБС» зареєстроване у березні 2004 року в Івано-Франківську. Бенефіціаром товариства є Іванна Непик. Вона - бізнес-партнер Віктора Шевченка, брата екс-гендиректора туристичного комплексу «Буковель», нардепа від БПП Олександра Шевченка. Пані Непик працювала в ТК «Буковель».

Протягом останніх трьох років товариство ремонтує дороги переважно у західних областях України. За роботи, перемігши у державних тендерах підприємство отримало:

  • у 2017 р. - 691 793 989 грн.;
  • у 2016 р. - 4 701 654 240 грн.;
  • у 2015 р. - 552 819 839 грн.

До речі, у жовтні минулоріч, товариство працювало на Черкащині - за 73 196 674 грн. зробило поточний середній ремонт 8-кілометрової ділянки дороги державного значення Н-01 Київ-Знам'янка на замовлення Служби автомобільних доріг у Черкаській області Держагентства автомобільних доріг України.

Першого жовтня 2015 року щодо працівників ТОВ «ПБС» зареєстрували кримінальне провадження. У матеріалах справи йдеться про те, що ставши переможцем тендеру на виконання робіт з ремонту автомобільної дороги загального користування державного значення Н-09 «Мукачеве-Львів», «упродовж 2015 року службові особи ТОВ здійснили придбання матеріалів (щебінь, цемент, бітум та бітумну емульсію) для виконання таких робіт за завищеними цінами, використовуючи при цьому ряд пов'язаних суб'єктів господарювання з метою штучного завищення вартості матеріалів. У такий спосіб службові особи ТОВ «ПБС», шляхом зловживання своїм службовим становищем,  заволоділи державними коштами в сумі 22 млн. грн».

Переможець, згідно з тендерною документацією, орендуватиме у ТОВ «СПМК-17» асфальтозмішувальну установку протягом року за щомісячну плату у 33, 6 тис. грн.

Також ПБС орендуватиме у ФОП Колибабюк Галини Іванівни автомобіль МАN 8.145 LRC до 31 грудня 2018 року за ціною, яку визначать пізніше в актах здавання-приймання робіт. Нині така вже уживана автівка коштує до 15 тис у.о.  До того ж Галина Колибабюк є співзасновницею ТОВ «ПБС».

Асфальто-бетонними сумішами виконавця має забезпечити ПП «Південьдортех», згідно з договором.

Також підприємство оприлюднило довідку від ТОВ «Віта констракшн» з м.Яремче, Івано-Франківської області, яке надасть ТОВ «ПБС» щебінь, інші суміші для ремонту дороги, оцинковану огорожу та навіть «поребрик». Бенефіціарами ТОВ «Віта констракшн» є італійці.

Згідно з обґрунтуванням витрат ТОВ «ПБС» на ремонт черкаського відрізку дороги державного значення, найдорожче обійдуться саме матеріали – 128 млн. грн.

Товариство з обмеженою відповідальністю «Автомагістраль-Південь»

ТОВ «Автомагістраль-Південь»  зареєстроване в 27.02.2006 в Одесі. Протягом останніх трьох років товариство ремонтує дороги здебільшого у Львівській області. За роботи, перемігши у державних тендерах підприємство отримало:

  • у 2017 р. - 8 055 566 895 грн.;
  • у 2016 р. - 1 794 241 060 грн.;
  • у 2015 р. - 1 060 105 526 грн.

ТОВ «Автомагістраль-Південь» надало документи про необхідну техніку і про те, що у них є оскаржуваний білорусами ресайклер Wirtgen WR4200.

Також ТОВ зазначило, що возитиме асфальтобетон та щебеневі суміші виробництва одеського ТОВ «Шляховик-97» за більш як 200 км із сусідньої Дніпропетровської області, де розташовані потужності цього підприємства.

Товариство з обмеженою відповідальністю  «Ростдорстрой»

ТОВ «Ростдорстрой»  також з Одеси. Засноване 16.08.2005року. Бенефіціарами товариства є компанія «Сайдлейк інтернешнл лімітед» (Вірґінські острови), одесити Юрій Шумахер, Олександр Рацкевич, Євген Конновалов та Олександр Жуков з Лондона. Юрій Шумахер є депутатом Одеської міської ради від партії «Доверяй делам» міського голови Одеси Геннадія Труханова.

На замовлення Служби автомобільних доріг у Черкаській області ТОВ у червні та травні цього року ремонтувала черкаські відтинки трас Н-08 Бориспіль-Дніпропетровськ-Запоріжжя та  Н-01 Київ- Знам'янка  на суми 136 млн. грн. та 73 млн. грн відповідно.

Протягом останніх трьох років товариство, перемігши у держтендерах, отримало:

  • у 2017 р. - 2 355 714 626 грн. (ремонти доріг Одеської, Полтавської, Миколаївської областей);
  • 2016 р. - 2 081 638 764 грн. (ремонти доріг Одеської, Полтавської,  областей);
  • 2015 р.237 018 640 грн. (ремонти доріг Одеської, Київської областей).

ТОВ «Ростдорстрой» вказав, що не залучатиме субпідрядника. Матеріал йому надаватиме ТОВ «РСВ ПАК», який орендує асфальтовий завод у ТОВ «БК «Ескадор» в Обухівському районі на Київщині (це за майже 200 км від об’єкту ). Бенефіціарами «БК «Ескадор» є компанія "Лонгрідж трейдінг лімітед", (Вірґінські острови), Юрій Шумахер, Олександр Рацкевич, Євген Конновалов та Олександр Жуков з Лондона).

Щодо ТОВ «БК «Ескадор», ТОВ «Ростдорстрой»  та ще п’яти підприємств 03.03.2017 року було зареєстроване кримінальне провадження за фактом неправомірних дій службових осіб Комунальної корпорації «Київавтодор» та службових осіб, переможців тендерних закупівель,  за ознаками вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 209, ч. 3 ст. 212 КК України.

Встановлено, що протягом 2016 року ці ТОВ провели протиправних фінансових операцій для привласнення державних коштів, ухилення від сплати податків і обов'язкових платежів, легалізації (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом, на загальну суму 272,98 млн. грн.

Національна автодорога Київ-Знам’янка H-01 має протяжність 272,9 км. Якість покриття в Київській та Кіровоградській областях задовільне, у Черкаській - потребує негайного ремонту.

Як вже писав "Ні корупції!", загалом на ринку автодорожніх робіт та послуг Черкащини найбільш ласі шматки отримують ті ж самі фігури, що й за часів Януковича. В хід ідуть давно відпрацьовані схеми "освоєння" бюджетних коштів. Часом для замилювання ока та створення враження конкуренції, гравці створюють нові фірми. Та при цьому їхня мета незмінна з часів вже згаданого президента - спустошення державного бюджету.

У підготовці блогу використані дані аналітичної системи YouControl.

Мирослава Білецька, для «Ні корупції!»