Чиновники застерегли від шахраїв, які “сприяють в оформленні” за винагороду

Святошинська районна в місті Києві державна адміністрація повідомила, що були виявлені шахраї, які за винагороду надають послуги з подачі документів на оформлення біометричного паспорта в Центрі надання адміністративних послуг Святошинського району (пр. Перемоги, 97).

Про це повідомляється на сайті Святошинської районної в місті Києві державної адміністрації.

За інформацією чиновників, невідомі пропонують за винагороду від 300 грн до 700 грн. посприяти в організації вирішення питання отримання зручної дати та часу подачі документів для оформлення біометричних паспортів. З цією мето було створено сайт http://cherga.com.ua/.

Чиновники попросили бути пильними та обережними та не користуватися послугами шахраїв. 

Як повідомляв "Ні корупції!", раніше з'являлась інформація про те, що співробітники паспортних столів у регіональних підрозділах Державної міграційної служби України пропонують туристичним фірмам можливість "купити чергу" на оформлення біометричного паспорта.

"Турагенству мінімальну ціну вже пропонують на рівні 2000 грн за паспорт", - стверджувало джерело і зазначає, що при цьому вартість оформлення через турагенство складає 3400 грн за три дні, 2100 грн - за 21 день.

Джерело зазначало, що турагенство "передає телефон зацікавленого клієнта посереднику, який зв'язується і призначає час і дату доставки за конкретною адресою".

"Ми, турфірми, ніякого стосунку до відсутності талонів (на запис для отримання біометричного паспорта для виїзду громадянина за кордон - ред.) не маємо. З нами напряму зв'язуються люди з ОВІРів і пропонують місця за гроші, ми пропонуємо це нашим клієнтам. Проблема в країні , в корупції. Є попит, буде і пропозиція", - сказало джерело.

Офіційна вартість оформлення біометричного паспорта для виїзду за кордон у регіональному підрозділі ДМС складає 557,32 грн за 20 днів, 810,32 грн - за сім днів.

При оформленні через підрозділи документ-сервісу "Готово" додатково оплачується 400 грн, таким чином, вартість оформлення становить 957,32 грн за 20 днів, 1210,32 за 7 днів.

Виготовлення та видача біометричних паспортів в Україні займаються тільки Державною міграційною службою, паспортним сервісом "Документ" та Центрами надання адміністративних послуг.