Відкритий в Одесі офіс НАБУ почав роботу без керівника

В Одесі відкрився офіс Національного антикорупційного бюро України, однак на даний момент керівника цього відділення обрати не вдалося.

Про це повідомив директор НАБУ Артем Ситник, який разом із керівником Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назаром Холодницьким взяв участь у відкритті офісу, передає «Інтерфакс-Україна».

«Керівника територіального управління у нас не вийшло відібрати, ні з першою, ні з другої, ні третьої, ні четвертої спроби. І тому ми вирішили трохи порушити нашу традицію і відкрити територіальне управління, не маючи зараз, фактично керівника, а маючи тільки заступника керівника територіального управління, тому що ми відчуваємо, що потреба відкриття цього управління назріла і є цілий ряд справ, що стосуються Одеського регіону», – сказав Ситник.

За словами Ситника, за штатним розкладом в офісі буде 24 співробітника, в тому числі, 16 детективів. На даний час відібрані вже 8 детективів.

Юрисдикція управління поширюватиметься на Одеську, Херсонську, Миколаївську та Кіровоградську області. Це вже третє управління в Україні – територіальні офіси НАБУ є ще в Харкові та Львові.

В Одесі офіс управління відкрили на вулиці Канатній, 83 – в будівлі Одеської облради.

Як повідомляв "Ні корупції!", у лютому цього року було оприлюднено розпорядження про старт вже третього відкритого конкурсу на посаду голови Одеського підрозділу НАБУ.

До цього, у січні, конкурсна комісія Національного антикорупційного бюро обрала директора Одеського теруправління НАБУ, яким став очільник Хмельницького відділення Калинівського відділу ГУ Нацполіції в Вінницькій області й голова ГО «ФК Вінниця» Дмитро Руденко.

Але ця новина викликала неоднозначну оцінку з боку громадськості, адже саме Руденко був слідчим по гучній сфабрикованій справі «розповсюдження порнографії й наруги над державними символами» щодо відомого вінницького правозахисника Дмитра Гройсмана, якого вже після смерті виправдав суд у 2013 році.

Після розголосу на сайті НАБУ уточнили інформацію, додавши, що призначення переможця конкурсу на посаду відбудеться лише за умови успішного проходження спеціальної перевірки та поліграфу. Вочевидь, Руденко цю перевірку не пройшов.

Уперше, як також повідомляв «Ні корупції!», НАБУ проводило конкурс на цю посаду навесні 2016 року. Тоді керівником Одеського управління став Семен Кривонос, про якого журналісти довідались, що він був фігурантом корупційної справи. Пізніше Кривонос відмовився від посади і пішов працювати на Одеську митницю.