Скандального одеського суддю Глуханчука відсторонили від посади на півроку і відправили на курси

Голову Одеського окружного суду Олега Глуханчука, який у лютому разом із екс-членом виконкому Одеської міської ради Миколою Шурдою попався на керуванні авто в нетверезому стані й лайці з патрульними, на шість місяців відсторонили від посади судді з позбавленням права на отримання доплат до посадового окладу та обов’язковим направленням до Національної школи суддів України для проходження курсу підвищення кваліфікації й подальшим кваліфікаційним оцінюванням для підтвердження здатності здійснювати правосуддя у відповідному суді.

Це стало відомо з рішення Вищої ради правосуддя, яке опубліковано на сайті відомства.

Нагадаємо, 11 лютого цього року патрульні зупинили позашляховик, за кермом якого перебував голова одеського суду Олег Глуханчук і на той час член виконкому міської ради Микола Шурда. Вони нецензурно лаялись із правоохоронцями, відмовлялись пройти тест на вміст алкоголю, погрожували патрульним.

Відео з інцидентом потрапило у ЗМІ, було відкрито адміністративне провадження.

Пізніше, як повідомляв «Ні Корупції!», суддя Приморського районного суду Віктор Попревич закрив справу за відсутності події адміністративного правопорушення.

Слід зазначити, що одним з перших про рішення дисциплінарної комісії повідомив радник начальника ГУНП в Одеській області Руслан Форостяк на свій сторінці в фейсбуці. Зокрема, він зазначив, що можливо термін відсторонення Глуханчука буде подовжено на рік.

Наразі невідомо, чи буде Глуханчук оскаржувати це рішення.

При цьому надати якусь детальну інформацію в Вищій раді правосуддя «Ні Корупції» відмовились, посилаючись на те, що відомство не володіє запитуваною інформацією й не зобов’язана нею володіти.