Після заяви активістів поліція почала розслідувати закупівлі госпіталю для ветеранів війни Святогірська

Слідчий відділ Слов'янського вiддiлу полiцiї ГУНП в Донецькій області здійснює досудове розслідування у кримінальному провадженні за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 366 КК України за фактом внесення посадовими особами КЛПУ «Обласний госпіталь для ветеранів війни м. Святогірська» завідомо неправдивих відомостей до офіційних документів в ході здійснення капітального ремонту корпусів госпіталю.

Про це йдеться в офіційній відповіді Слов’янської місцевої прокуратури представникам ГО «Том 14», що є в розпорядженні «Ні корупції!».

Нагадаємо, як повідомляв «Ні корупції!», активісти з громадської організації «ТОМ 14» звернулися до голови Державної аудиторської служби України Л.Гаврилової, голови Донецької ОДА, керівника Донецької військово-цивільної адміністрації П.Жебрівського та до керівника Слов’янської місцевої прокуратури В.Шилова з проханням перевірити факти можливих зловживань під час здійснення закупівель, які проводив КЛПУ «Обласний госпіталь для ветеранів війни м. Святогірська».

За словами активістів, після інформації, яку оприлюднило інтернет видання «Наші гроші стосовно закупівель у госпіталі, стали відомі факти, які можуть свідчити про порушення Закону України «Про публічні закупівлі» службовими особами КЛПУ. А саме - вбачається, що службові особи замовника в період 27 червня 2017 повідомили в системі «Прозоро» про укладання 8 договорів з ТОВ «Рікот» на здійснення капітального ремонту корпусів госпіталю, складу, столової, зовнішніх трубопроводів на загальну суму 9,26 млн. грн.

При чому всі угоди діють до кінця року, але в них прописано, що фірма пообіцяла виконати роботи за три дні з 27 по 29 червня.

«Як стало відомо КЛПУ «Обласний госпіталь для ветеранів війни м. Святогірська» складається з комплексу будівель, що розташовані за однією адресою: Донецька обл., м. Святогірськ, вул. Молодіжна, 66.

Згідно з розділом ІІІ «Визначення предмета закупівлі робіт» Порядку №454, визначення предмета закупівлі здійснюється Замовником згідно пунктом 22 ч.1 статті 1 Закону за об’єктами будівництва.

Водночас, об’єкт будівництва – будинки, будівлі, споруди будь-якого призначення, їх комплекси або частини.

Отже 9,26 млн. грн. службовими особами Замовника були поділені на 8 закупівель, що у відповідності до абзацу 5 частини 1 статті 2 Закону не перевищують 1,5 млн. грн. тобто є допороговими закупівлями, чим уникнули виконання норм Закону», - зазначають активісти у тексті документи і додають, що замовник не має право ділити предмет закупівлі на частини з метою уникнення проведення процедури відкритих торгів, або застосування цього Закону.

«Таким чином, є фактичні обставини, які вказують на порушення службовими особами Замовника Закону України «Про публічні закупівлі», - зазначають активісти, просять провести перевірку даних закупівель, вжити заходів щодо усунення порушень Закону.

Читайте також ГОСПІТАЛЬ У СВЯТОГІРСЬКУ ПОДРОБИВ НА «ДОПОРОГИ» 9 МІЛЬЙОНІВ НА РЕМОНТ ОКРЕМИХ ПРИМІЩЕНЬ, ЯКИЙ МАЮТЬ ОСВОЇТИ ЗА ТРИ ДНІ