Суд арештував вертолітний майданчик Януковича на Парковій дорозі у Києві

Апеляційний суд Києва за поданням ГПУ виніс рішення про накладення арешту та заборону користуватися, розпоряджатися та відчужувати земельні ділянки площею понад 2 га та розташованих на цих ділянках об'єктах нерухомості так званої " Вертолітної площадки Януковича", власником якого є ТОВ "Амадеус Ко".

Про це на своїй сторінці у Фейсбук написав Генеральний прокурор Юрій Луценко. 

Як йдеться у повідомленні прес-служби ГПУ, відповідно до ст. 100 Кримінального процесуального кодексу України, судом визначено порядок зберігання вказаного майна шляхом передачі для організації охорони, відповідального зберігання, проведення поточних ремонтів, обслуговування, підтримання вказаного майна у належному стані та оперативного управління – Державному підприємству «Фінансування інфраструктурних проектів».

Як повідомляв "Ні корупції!",  на початку березня ГПУ спільно з СБУ та Нацполіцією провела обшуки нежитлових приміщень, які на праві власності належать одному із ТОВ, у тому числі гелікоптерного майданчика на Парковій дорозі в м. Києві, а також за місцем проживання керівників підприємств, причетних до будівництва і діяльності зазначеного об’єкту.

Обшуки відбулися в рамках досудового розслідування у кримінальному провадженні за фактом незаконного будівництва гелікоптерного майданчика та інших об’єктів на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 16.05.2011 № 530 «Про внесення змін у додатки 1 та 2 до Державної цільової програми підготовки та проведення фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу».

«Під час обшуків виявлено та вилучено фінансово-господарську документацію і комп’ютерну техніку, яка має доказове значення у кримінальному провадженні», - повідомили в прокуратурі.

Як повідомляло видання «Тиждень.ua»,  тодішній міський голова Києва Олександр Попов стверджував, що вертолітний майданчик на Парковій алеї в Києві, призначений для Януковича, будують за рахунок коштів інвестора.

Планувалося, що від цього майданчика побудують спеціальну дорогу, яка буде з'єднуватись з вулицею Банковою, щоб Янукович міг добиратися нею до будівлі Адміністрації Президента, минаючи затори.

Раніше засновник будівельної компанії «Основа», яка була виконавцем робіт вертолітного майданчика для Януковича на Парковій алеї в Києві, Юрій Карпенко заявив, що на будівництво грошей в бюджеті не знайшлося, і тому гелікоптерний майданчик буде приватною власністю.

Київська міська рада виділила ТОВ "Амадеус Ко" земельну ділянку площею 2,18 га на Парковій алеї у Печерському районі для будівництва інженерної та транспортної інфраструктури 28 грудня 2010 року .

На необхідності будівництва майданчику наполягав екс-головний архітектор Києва Сергій Целовальник, тоді як керівник тимчасової комісії з вивчення забудови схилів Дніпра, а також голова комісії Київради з питань культури Олександр Бригинець назвав це будівництво аферою.