Сінний: хто вкладає гроші в гігантське будівництво

Хто вкладає величезні кошти в забудову колишнього Сінного ринку в центрі Києва, не знає навіть директор компанії-забудовника "Емпоріум пропертіз", зареєстрованої в офшорній зоні. Про це йдеться в матеріалі програми "Вікна" на телеканалі СТБ, яка підготувала цикл матеріалів, присвячених темі забудови Сінного. Попередній випуск, нагадаємо, був присвячений порушенням закону, з якими ведеться забудова. 

Журналісти спробували знайти компанію і її керівництво, але за юридичною адресою такої компанії не виявилося. За вказаним номером телефону вдалося додзвонитися, слухавку взяла жінка, сказавши, що представляє компанію, але відмовилася назватися, а потім відключила телефон. На дзвінки більше не відповідала.

"Компанія-забудовник веде будівництво на найскандальнішому майданчику в Києві, де зводять 14 багатоповерхівок від 9 до 22 поверхів. Проти виступають місцеві жителі, оскільки висотки закриють їм сонце, район зупиниться в пробках, не витримає електромережа та каналізація. Проти активісти, тому що впевнені: зведення такого гіганта стане ще одним більмом на зовнішньому вигляді історичного центру Києва. Проти Спілка архітекторів, оскільки будують - допускаючи безліч порушень - дуже високо і дуже щільно", - йдеться в програмі.

Будівництво ведеться майже рік, але зупинити його ніхто не може - забудовник має всі дозволи.

"Це приклад тожества корупції і нахабства колишніх чиновників", - говорить депутат Київради Ольга Балицька, яка активно бореться проти забудови Сінного ринку, вимагаючи від забудовника зменшити щільність і висотність забудови. У відповідь на діяльність депутата Київради під вікнами її будинку влаштували театралізовану похоронну процесію, в заміський будинок прийшли з обшуком силовики, а НАЗК внесло її декларацію в список з 20 з усієї України, які підлягають перевірці.

Хакерських атак зазнав і LB.ua, який активно висвітлює тему, а квартиру батьків шеф-редактора Соні Кошкіної пограбували, залишивши посеред кімнати розірвані фотографії та дитячі малюнки. І Балицька, і Кошкіна впевнені: за тим, що відбувається, стоїть забудовник Сінного ринку.

У день виходу програми, кажуть журналісти, директор фірми-забудовника сам вийшов на редакцію і призначив зустріч. Її він призначив не в офісі компанії, а у відділі продажів, який розташований поряд із будівельним майданчиком. Він упевнений, що будівництво абсолютно не заважає ні місту, ні киянам.

"Те, що ви бачите, - не створює ніякого дискомфорту і не порушує концепцію прилеглих тут будівель. Ми і наші проектанти впевнені, що ніякого навантаження на прилеглі вулиці цей комплекс узагалі не створить", - говорить Олександр Перехрест, директор компанії "Емпоріум пропертіз".

На запитання, хто вклав гроші в настільки гігантське будівництво в центрі Києва, оскільки компанія створена з нуля і інших об'єктів у неї немає, Перехрест визнав, що компанія була створена винятково під це будівництво.

"Що відомо з відкритих джерел: українська "Емпоріум пропертіз" належить британській компанії, її директор - 28-річна кіпріотка. Британську компанію заснувала ще одна компанії з Віргінських островів, зони офшорів. Кінців годі й шукати", - зазначили журналісти.

"Мені навіть, як менеджеру, який супроводжує цей об'єкт, хто там знаходиться десь... Нам це нецікаво", - говорить Перехрест, стверджуючи, що на роботу влаштувався за оголошенням, розміщеному в інтернеті.

Але журналісти впевнені: власники "Сінного гіганта" - українські.

"За цим будівництвом стоять колишні керівники однієї з силових структур України. У вузьких колах це всі знають", - говорить Соня Кошкіна.

Журналіст журналу "Новий час" Галина Корба підтверджує: за забудовою Сінного стоять люди, близькі до екс-генпрокурора Віталія Яреми.

"Він, здавалося б, - колишній генпрокурор, але механізми, які задіяні проти людей, котрі виступають проти Сінного ринку, такі, як ніби він діючий генпрокурор". У програмі "Наші гроші" навіть прозвучали імена тих, хто, на думку журналістів, стоїть за Сінним. Це - Анатолій Даниленко екс-заступник Яреми) і його бізнес-партнер Геннадій Ільїн. Ільїн був заступником директора компанії, яка свого часу купила землю під Сінним ринком.

Журналістам програми "Вікна" вдалося зв'язатися з Ільїним:

"Зверніться в засоби масової інформації, які називають мене кінцевим бенефіціаром. У мене немає будівельних майданчиків. Ви - проплачений і брудний журналіст, яка у вас зарплата?" - відповів він журналістові СТБ, додавши, що його підприємницька діяльність нікого не стосується.

Документально довести, хто є власником забудови, зараз неможливо, як і зупинити її, оскільки є всі дозволи, резюмують журналісти.

"Законодавчо у нас є дозволи на все, що ми тут будуємо", - переконує Перехрест. "Але противники будівництва не можуть зрозуміти, як воно може бути законним, якщо руйнує історичний центр столиці і псує її вигляд, де замість дозволених 27 поверхів будують втричі вищі споруди. І Сінний - не перший. Роками в охоронній зоні Києва виростають "свічки"" , - йдеться програмі.

Нагадаємо, на місці Сінного ринку планують збудувати 14 будівель площею 113 тис. квадратних метрів. Висота будівель, згідно з проектом, - від шести до 22 поверхів. Навколо земельної ділянки, яку планують забудувати, розташовано 9 пам'яток місцевого значення та 28 об'єктів культурної спадщини. На деяких з цих будівель після початку будівництва з'явилися тріщини. Активісти наполягають на тому, щоб щільність і висотність забудови була знижена, однак забудовник відмовився йти на компроміс.

"Лівий берег"

Читайте також ЗАБУДОВНИК СІННОГО РИНКУ НАМАГАЄТЬСЯ УЗАКОНИТИ СВОЇ ДІЇ ЧЕРЕЗ СУД

МІНРЕГІОНБУД ДВА МІСЯЦІ НЕ МОЖЕ ВІДПОВІСТИ ЩОДО ЗАКОННОСТІ ЗАБУДОВИ СІННОГО РИНКУ