Пріоритетом реформ в Україні для ЄС є боротьба з корупцією – Пітер Вагнер

Євросоюз у підтримці реформ в Україні особливу увагу приділяє масштабній боротьбі з корупцією через її наскрізний характер, заявив керівник групи підтримки України в Єврокомісії Пітер Вагнер (Peter Wagner), повідомляє "Інтерфакс-Україна".

"Ми постійно наголошуємо: інтенсивна робота на антикорупційному фронті не має сповільнюватися. Тут ще багато що належить зробити", - сказав П.Вагнер.

За його словами, Євросоюз дуже уважно відстежує ситуацію в цій сфері.

"ЄС в останні кілька тижнів, наприклад, чітко дав зрозуміти, що не вважає доречним поширення е-декларування на неурядові громадські організації та що це необхідно виправити. Ми також ніколи не приховували того факту, що надаємо великого значення прозорому та відкритому номінаційному процесу з відбору аудитора НАБУ", - зазначив П.Вагнер.

Він додав, що вкрай важливо, щоб Україна невідкладно створила судовий орган, відповідальний за боротьбу з корупцією. "Мають бути створені гарантії, що цей орган буде незалежним як в бюджетному, так і в функціональному сенсі. Необхідно, щоб цей орган мав належні повноваження і ресурси для боротьби з корупцією, а відбір спеціалізованих антикорупційних суддів відбувався відкрито і прозоро", - наголосив керівник групи підтримки України в ЄК.

За його словами, ЄС та інші міжнародні партнери готові внести свій вклад в якомога більш прозорий процес та забезпечити відбір, що ґрунтується на заслугах і чесності.

"Люди хочуть бачити, що правосуддя дійсно є і справи про корупцію доводяться до кінця за допомогою прозорих судових процесів", - пояснив П.Вагнер.

За його спостереженнями, в Україні точиться щоденна боротьба між "корисливими інтересами" і реформаторськими силами у країні, і для перемоги останніх необхідні консенсус і тісна робота між усіма трьома гілками влади.

"Реформи в більшості галузей зазнають впливу "корисливих інтересів", що намагаються уповільнити прогрес. "Корисливі інтереси", за своєю природою, проявляються у всіх гілках влади. Було б важко виділити одну організацію або одну установу, особливо схильну до цього", - висловив думку керівник груп підтримки України в ЄК.