Мешканці проблемних будинків перекрили Харківське шосе в Києві (ОНОВЛЕНО)

Харківське шосе в Києві в районі зупинки "Інститут хімії" з вечора середи перекрито мітингувальниками.

Заблоковано рух і автомобілів, і громадського транспорту - трамваїв і автобусів, повідомляє "Лівий берег".

Протестують мешканці шести будинків, зведених київським підприємцем Анатолієм Войцеховським, який заснував будівельну піраміду.

У цих будинках, які досі були під'єднані до електропостачання за тимчасовою схемою, три дні тому вимкнули світло. Через це зникла і вода - у будинках використовують електронасоси.

Будинки давно ввели в експлуатацію, але не прийняли на баланс через порушення, тому постачання води і енергії здійснюються як на будівельний майданчик.

Як повідомляє УП, за даними поліції, з вечора до людей ніхто від влади не виходив.

З вечора протестувало близько 300 осіб, з раннього-ранку було зі 100, о 9 ранку – близько 70-ти: дехто пішов на роботу, люди змінюються.

Протестувальники поскладали на дорозі щитки, пару шин, пляшки з водою. Машини поліції стоять по обидва кінці перекритої ділянки вулиці.

Мешканці пропускають тільки "швидку" та пожежні машини.

Станом на 8:30 не ходять навіть маршрутки, вони доїжджають до Ленінградської площі – і розвертаються.

Станом на  9:05 заступник директора департаменту – начальник управління житлово-комунальної політики КМДА  Олександр Малихін і представниця адміністрації Дніпровського району вийшли до людей.

За їхніми словами, загальний борг по будинках "Родинний затишок", "Стародарницький", "Флагман" і "Лего-хаус" становить 3 мільйони 100 тисяч гривень.

Наразі чекають представника "Київенерго", щоб провести звірку заборгованості.

Мешканці вимагають, щоб із кожним заключили персональні договори.

Розходитися вони не збираються.

Станом на 9:10 приїхав автобус із представниками Нацгвардії для забезпечення правопорядку. Втім, поки що все мирно і мітингарі не планують силових дій.

На 15:00-ту годину мешканці, які зранку перекривали Харківське шосе через проблеми з електро- і водопостачанням у будинках Войцеховського, розблокували вулицю – рух транспорту відновлюється, повідомив заступник голови КМДА Петро Пантелеєв.

За його словами, у результаті тривалих переговорів з мешканцями досягнуто конструктиву та розроблений план дій, аби уникнути таких кризових ситуацій у подальшому. Заступник голови КМДА додав, що перемовини тривали з ранку. Участь у них взяли як представники КМДА, району, так і ПАТ «Київенерго».

«Зараз електропостачання цих будинків відновлюється. Однак протягом найближчого часу міська влада спільно з активами та представниками будинкових громад повинні вирішити проблемні питання отримання будинками технічних умов. Також на порядку денному – реструктуризація боргів за послуги водо- і електропостачання та, водночас, визначення структури цих боргів. Адже зараз облік ведеться за єдиним приладом обліку на всі 7 будинків. Треба з’ясувати, хто саме має борг», – сказав Петро Пантелеєв.

Представник міської влади підкреслив, що КМДА готова йти назустріч ошуканим мешканцям, але і від них нам потрібна готовність організуватися, співпрацювати та виконувати домовленості.

«Ми сподіваємось на конструктив і виконання напрацьованого рішення усіма залученими сторонами. Адже технічні умови не виконані і ввести в експлуатацію будинок у тому стані, в якому його залишив забудовник, неможливо. Зі своєї сторони ми готові усіляко сприяти вирішенню цієї ситуації. Вже наступного тижня ПАТ «Київенерго» має провести технічну раду з офіційними представниками будинків», – додав Пантелеєв.

Як повідомляв "Ні корупції!", суд задовольнив клопотання Київської міської ради про скасування арешту майна для добудови житлових комплексів «Перлина Троєщини» та «Маргарита».

Читайте також ДОМА ВОЙЦЕХОВСКОГО – ЯРКИЙ ПРИМЕР СТРОИТЕЛЬНОЙ КОРРУПЦИИ