Ще одного черкаського суддю-антимайданівця звільнили з посади

Валерій Чепурний, фото - vru.gov.ua

Першого серпня Вища рада правосуддя звільнила суддю Соснівського районного суду міста Черкаси Валерія Чепурного з посади.  Він «прославився» рішеннями про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою протягом двох місяців учасникам масових акцій протесту у січні 2014 року у Черкасах. Йдеться, насамперед, про штурм приміщення ОДА.

У серпні минулого року Вища рада правосуддя відкрила дисциплінарну справу щодо Валерія Чепурного за заявами Коаліції молодіжних громадських організацій Черкаської області «Молода Черкащина» від 25 листопада 2014 року та заступника прокурора Черкаської області Семенова В.В. від 12 грудня 2014 року.

У заявах, зкоерма, йдеться про те, що суддя Чепурний, усупереч нормам процесуального права та прав людини, ухвалював незаконні рішення про тримання 60 діб під вартою осіб, які були учасниками масових акцій протесту.

Як писав "Ні корупції!", 3 березня цього року ВРП відклала розгляд справи. 17 березня 2017 року ВРП притягнула суддю до дисциплінарної відповідальності, застосувавши дисциплінарне стягнення - подання про звільнення з посади. А першого серпня цього року таки звільнила з посади.

Вища рада правосуддя

«Установлення під час перевірки факту, що відповідні дії суддею допущено під час розгляду восьми матеріалів та не застосовано під час розгляду аналогічного клопотання у справі № 712/828/14-к, який відбувся того самого дня, свідчить про умисність дій судді та розуміння ним необхідності встановлення визначених КПК України ризиків», - йдеться в обґрунтуванні ВРП.