Одну з головних візитівок Одеси – Воронцовський комплекс – реставрує сумнівна фірма

Ще з весни стартувала реставрація Воронцовського комплексу в Одесі, який є однією з візитних карток міста.

Генеральним підрядником реставраційних робіт пам’ятника архітектури місцевого значення виступило ТОВ «Одесакомунекологія», статутний капітал якого не досягає навіть 70 тисяч гривень, і, можливо, яке має проблеми з ліцензією.

Так, на сайті Одеської міської ради ще у квітні з’явилась інформація, що місцева влада планує почати реставрацію відомого Воронцовського палацу й колонади, які входять у так званий Воронцовський комплекс, що є пам’яткою архітектури й містобудування місцевого значення.

На той час, згідно з повідомленням офіційного сайту Одеської міськради, вже був розроблений проект ремонтно-реставраційних робіт, документація пройшла усі погодження. Начальник одеського управління капітального будівництва Борис Панов пообіцяв ремонт даху, фасадів, колонади, заміну скла й інше. Роботи стартували наприкінці травня.

Своєю чергою, слід зазначити, що Воронцовський палац уже неодноразово ремонтували – востаннє у 2015 році. Згідно з даними Прозорро, вартість робіт складає 21 мільйон гривень. Конкурс виграла компанія ТОВ «Одесакомунекологія», яка запропонувала на 10 тисяч гривень більшу ціну, але все одно перемогла в тендері.

Згідно з аналітичною системою YouControl, статутний капітал даної компанії складає всього 69 тисяч гривень. Але цю фірму, вочевидь, дуже полюбляють одеські чиновники, адже уже за цей рік ТОВ «Одесакомунекологія» виграла тендерів на суму більше ніж 102 мільйони гривень. У минулому році сума виграних тендерів склала майже 105 мільйонів гривень.

При цьому в Єдиному ліцензійному реєстрі не вдалось знайти відомості про наявність ліцензії компанії на проведення подібних робіт.

Одна з ліцензій на здійснення діяльності у будівництві, пов’язаної із створенням об’єктів архітектури, вже закінчилась. Інші – наче на стадії отримання ліцензії і зміни переліку робіт.

За останні три місяці компанія «Одесакомунекологія» вже отримала за роботи з реконструкції Воронцовського комплексу близько 4,5 мільйонів гривень.

Дані з порталу Є-дата

Наразі колонада й Воронцовський палац загороджені забором. Роботи, згідно з договором, планується завершити в червні 2018 року.