Міжрегіональні улюбленці, або Як бізнесмени з Чернігівщини перебрались на підряди Київщини

«Ні корупції!» дослідив історію успіху чернігівських бізнесменів на Київщині, яка завирувала і набрала нових масштабних обертів якраз після того, як один високоповажний чиновник переїхав на роботу із Чернігова до Києва.

Наприкінці липня, а саме 24 липня 2017 року, Департамент регіонального розвитку та житлово-комунального господарства Київської обласної державної адміністрації уклав договір із ТОВ "БАХМАЧГАЗБУДСЕРВІС" щодо закупівлі послуг із реконструкції внутрішньоквартального проїзду від вул. Юності до вул. Будівельників із влаштуванням тротуару та мережі освітлення в м. Українка Обухівського району Київської області.

Як повідомляється в системі «Прозорро», вартість угоди - 2 355 178,91 гривень. Термін дії договору - до кінця цього року або до повного завершення робіт із підписанням відповідних актів. Частина коштів надійде із обласного бюджету, частина – з місцевого.

Зазначимо, що у конкурсі брало участь дві компанії, одначе тендер виграло саме ТОВ "БАХМАЧГАЗБУДСЕРВІС", хоча його цінова пропозиція була більшою, аніж у конкурента.

Конкурент ПП "АВТОМАГІСТРАЛЬ" після визначення переможця подавав скаргу до тендерного комітету. У ній, зокрема, йшлося про те, що у ТОВ "БАХМАЧГАЗБУДСЕРВІС" не безумовна банківська гарантія, тому вона не відповідає вимогам тендерної документації. І про те, що у "БАХМАЧГАЗБУДСЕРВІСу" відсутні відомості про машини (зокрема, кран), які будуть залучатися для проведення робіт. І про те, що прийняте Замовником рішення про обрання переможцем торгів ТОВ «БАХМАЧГАЗБУДСЕРВІС» не відповідає вимогам Закону про закупівлі та принципам здійснення закупівель тощо... Одначе ця скарга так і залишилась без розгляду.

А напередодні, 5 липня 2017 року, як повідомляється в системі «Прозорро», Департамент регіонального розвитку та житлово-комунального господарства Київської обласної державної адміністрації уклав договір із ТОВ "БАХМАЧГАЗБУДСЕРВІС" на суму 1 743 775,64 гривень на закупівлю послуг із капітального ремонту дороги по вул. Свободи (Червоноармійській) в с. Стайки Кагарлицького району Київської області.

Ситуація з конкурсом аналогічна попередній – два учасники і перемога ТОВ "БАХМАЧГАЗБУДСЕРВІС" із більшою ціновою пропозицією.

Згідно з даними Youcontrol, ТОВ "БАХМАЧГАЗБУДСЕРВІС" 9,5 років. У нього прописка у місті Бахмач на Чернігівщині.

Керівник і підписант ТОВки – Наталя Григорівна Добролежа. Вона ж разом із Сагателяно Артаком Бабкеновичем є засновниками і кінцевими бенефіціарними власниками підприємства.

Розмір статутного капіталу фірми, що отримує мільйонні підряди, – 90 тисяч гривень.

У судовому портфоліо компанії – 66 судових розглядів, в тому числі і кримінальних. Ось, наприклад, у рамках розслідування за № 12015270070000387 від 21.05.2015 року, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 191 (Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) під час капітального (вибіркового) ремонту автомобільної дороги комунальної власності довжиною 2,810 км по вул. Тиницька в м. Бахмач, Чернігівської області, слідчий суддя Новозаводського районного суду м.Чернігова І.М. Шипов надав дозвіл на вилучення договорів на виконання робіт (підряду) з додатковими угодами до них між ТОВ "БАХМАЧГАЗБУДСЕРВІС" і Управлінням капітального будівництва Чернігівської обласної державної адміністрації.

У відкритих джерелах станом на 2016 рік можна знайти інформацію про ТОВ "БАХМАЧГАЗБУДСЕРВІС"  у прив’язці до діяльності голови Бахмацької РДА Віктора Міщука.

«Декілька років тому голова Бахмацької РДА Віктор Міщук та його перший заступник Володимир Цепух створили організоване злочинне угруповування, метою якого стало вимивання коштів місцевого бюджету.

В результаті, всі підрядні роботи по благоустрою міста і району Бахмаччини (будівлі держустанов, дороги, комунікаційні мережі тощо) здійснюються однією фірмою – ТОВ «БАХМАЧГАЗБУДСЕРВІС», керівником якої є сестра першого заступника голови РДА Цепуха В. Г. – Добролежа Наталія Григорівна, яка є дружиною Сагателяна Артака Бабкеновича – засновника цієї ж компанії)», - пише видання 4ernigiv.info.

Видання також наводить кілька прикладів «співпраці» бахмацької влади із бізнесменами. Зокрема,  «реконструкцією та ремонтом закладів держустанов (БК Мітченки, дитячий садок в м. Батурин, заміна вікон та віконних блоків у ЗОШ №1, Бахмацькій гімназії та ясла-садок Березка) займалась також ТОВ «БАХМАЧГАЗБУДСЕРВІС». З’ясувалось, що ця компанія була обрана особисто головою РДА Віктором Міщуком, без врахування досвіду та наявності сучасного обладнання, детальна специфікація на проведення робіт і характеристики віконних блоків відсутня. Це дозволило маніпулювати цінами при установці найдешевших віконних блоків. Внаслідок вимивання коштів родинами керівництва Бахмацької РДА, при ремонті дахів економились кошти за рахунок закупівлі дешевих неякісних будматеріалів, порушувалась технологія та будівельні вимоги. Роботи проводились некваліфікованими працівниками. Це призвело до зриву даху вітром, корозії металу, протікання і враженню грибком», - пише видання.

Якщо раніше ТОВ «БАХМАЧГАЗБУДСЕРВІС» працювало в основному на Чернігівщині, то згодом почало перебиратися на Київщину. Йому стали замовляти підряди як Департамент регіонального розвитку та житлово-комунального господарства Київської обласної державної адміністрації, так і Управління житлово-комунального господарства міськрад області, зокрема Броварська міська рада. До того ж, Броварська міська рада, скажімо, заключає договори підряду як із цим ТОВ, так і з ФОП Н.Г Добролежею, тією самою, що є засновницею і власницею ТОВ «БАХМАЧГАЗБУДСЕРВІС».

Олег Міщенко

"Підрядне захоплення" Київщини ТОВ «БАХМАЧГАЗБУДСЕРВІС» збіглося в часі з призначенням Олега Міщенка директором департаменту регіонального розвитку та житлово-комунального господарства Київської обласної державної адміністрації, а з січня 2017 року – і заступником голови Київської ОДА, який курує питання підприємництва, капітального будівництва та ЖКХ, дорожнього господарства, індивідуального житлового будівництва на селі, екології та природних ресурсів. Йому підпорядковані департамент регіонального розвитку та ЖКХ обласної адміністрації, департамент екології та природних ресурсів тощо. Іншими словами, саме ця людина в області вирішує, хто що і де буде будувати чи ремонтувати.

До посад у Києві, як повідомляє «Киеввласть», із 2014 року Олег Міщенко займав на Чернігівщині посаду директора департаменту інвестиційного розвитку і капітального будівництва Чернігівської ОДА. Тобто також курував питання капбудівництва та ЖКХ, дорожнього господарства, індивідуального житлового будівництва на селі, інвестицій тощо.

Згідно з е-декларацією Міщенка, який, як сказано в офіційній біографії,  вже 10 років працює виключно на державних посадах, у чиновника є квартира у столиці площею 57,35 у кв.м, земельна ділянка у селі Ходосівка під Києвом площею понад тисячу квадратних метрів, а також із 2016 року будинок у с. Мостище Макарівського району площею 245,2 кв м.

Крім того, родина має два авто – Ниссан Х-трейл 2008 року випуску придбані відповідно у 2013 і 2016 роках.

Також у минулому році Міщенко отримав 280 000 гривень як подарунок від дружини, яка, своєю чергою, за рік заробила 90 000 гривень від підприємницької діяльності і 25 052 гривень зарплати у ДП "НМКЦ"Міжнародна академія банного мистецтва". І цей весь подарунок Міщенко заплатив як кредит.

Ми не виключаємо, що успіхи чернігівських бізнесменів і їхні ласі підряди на Київщині просто збіглися у часі з переїздом Міщенка з Чернігова до Києва, та жодних чином між собою не пов’язані.

Але повністю відкинути цю гіпотезу ми не можемо.

Цього місяця, як пише «Киеввласть», анонімне джерело повідомило цьому виданню, що Міщенка збираються посунути з його крісла.

Тож, тепер залишиться лише спостерігати, чи продовжить ТОВ «БАХМАЧГАЗБУДСЕРВІС» так хвацько й легко вигравати підряди на Київщині.

Чи, може, знайдеться новий улюбленець влади, який вміє білити-фарбувати за державні гроші?

Валентина Новицька, «Ні корупції!»