Прокуратура не знайшла у Трояна переданого його помічникові хабар

Генеральний прокурор Юрій Луценко підтвердив, що в рамках розслідування кримінальної справи про вимагання ГПУ і СБУ провели серію обшуків, у тому числі, і за місцем проживання заступника міністра внутрішніх справ Вадима Трояна. Але грошей, переданих в якості хабара, правоохоронцям виявити так і не вдалося.

Слідство задокументувало вимагання групою осіб, близьких до Трояна, 1,5 мільойнів та отримання ними 785 тисяч гривень неправомірної вигоди.

"Були затримані заступник керівника ГО "Громадянський корпус "Азов" Бржезинський, помічник заступника глави МВС України Іваштенко і громадянин Ш., які підозрюються в систематичному вимаганні із загрозою життю і здоров'ю від представника одного з підприємств коштів на загальну суму понад 1,5 мільйона гривень", – написав Генпрокурор Юрій Луценко на своїй сторінці в Фейсбук ввечері в п'ятницю, 28 липня.

За даними слідства, хабар була розподілений між затриманими й іншими особами. Співробітники ГПУ і СБУ провели 13 обшуків, у тому числі, вдома у Трояна.

"Зазначені кошти виявити не вдалося", – запевнив Луценко.

Пізніше генпрокурор уточнив, що вдома у Трояна були виявлені 60 тисяч гривень, номери яких не співпадали з номерами купюр, переданих здирникам в якості хабара.

Трьом затриманим вручили повідомлення про підозру і обрали запобіжний захід.

Як повідомило DT.UA, 28 липня Генпрокуратура повідомила про затримання помічника посадової особи МВС на хабарі в 1,5 мільйони гривень.

Згодом деякі ЗМІ повідомили, що на хабарі був затриманий сам Вадим Троян, який одразу ж спростував цю інформацію.

Однак співрозмовники DT.UA не виключають, що Троян був присутній на зустрічі, на якій передавалися гроші.

Як повідомили в прокуратурі, здирники вимагали у керівника одного з підприємств 1,5 мільйона гривень за притягнення поліцією до кримінальної відповідальності співробітників Державної фіскальної служби. Податківці своїми діями блокували роботу компанії.

Дії зловмисників були попередньо кваліфіковані прокуратурою за ч. 2 ст. 189, ч. 5 ст. 27 ч. 3 ст. 369-2 Кримінального кодексу: вимагання, вчинене за попередньою змовою групою осіб з погрозою вбивства чи заподіяння тяжких тілесних ушкоджень, що завдало значної шкоди потерпілому, а також одержання неправомірної вигоди за вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави, поєднане з вимаганням такої вигоди.

У четвер, 27 липня, трьом затриманим було вручено повідомлення про підозру і проведена серія обшуків.

Зокрема, помічнику заступника голови МВС було вручено підозру у скоєнні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 27, ч. 3 ст. 369-2 (одержання неправомірної вигоди за вплив на рішення посадової особи).

У МВС, у свою чергу, заявили, що на даний момент Троян перебуває у відпустці, хоча ще до недавнього часу брав участь у слідчих діях у низці кримінальних проваджень.

Своєю чергою, в СБУ заявили, що інформація про причетність Трояна до вимагання  хабара не підтвердилась.