Президент підписав скандальний Закон «Про Конституційний Суд»

Президент Петро Порошенко підписав Закон «Про Конституційний Суд України», який був прийнятий Верховною Радою 13 липня, повідомляє прес-служба Глави держави.

Глава держави наголосив, що підписаний документ є складовою частиною судової реформи, яка спрямована на забезпечення права громадян України на справедливий суд.

Президент відзначив дві принципові новації Закону. «Абсолютно прозорий конкурсний відбір кандидатів в судді до Конституційного суду», - підкреслив Глава держави. Президент зазначив, що кожен матиме можливість ознайомитись з тим чи іншим кандидатом.

Інша новація полягає у можливості будь-якої юридичної (за виключенням представників держави або місцевого самоврядування) чи фізичної особи подати скаргу до Конституційного суду. Глава держави зауважив, що ніколи в історії України не забезпечувалось це право звичайному українцю.

«Якщо людина, пройшовши розгляд своєї справи в звичайних судах, вважає, що закон, який був застосований при ухваленні рішення щодо неї, є неконституційним, то вона не має більше шукати народних депутатів чи Президента. Вона отримає нарешті право безпосередньо звернутися до Конституційного суду з конституційною скаргою. І суд має розглянути і винести відповідне рішення», - сказав Президент і додав: «Вважаю, що це суттєво підвищує рівень захисту конституційних прав і свобод громадян». 

Як повідомляв "Ні корупції!", правозахисники закликали Президента Петра Порошенка не підписувати закон про Конституційний Суд, який передбачає відкрите голосування за кандидатуру Омбудсмана.

Про це йдеться у відкритому зверненні, яке, зокрема, підписали керівники 9 громадських організацій, зокрема, Amnesty International, Харківської правозахисної групи, Центру інформації про права людини, Центру громадянських свобод та інших.

Також, як повідомляв "Ні корупції!", спікер парламенту Андрій Парубій підписав нову редакцію закону про Конституційний суд України.

Тоді ж керівник Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради з прав людини Богдан Крикливенко повідомив на своїй сторінці у Facebook, що підписаний варіант законопроекту містить зміну таємного на відкрите голосування за кандидатів на посаду Уповноваженого.

"Так, сюрпризу не сталося, стаття регламенту виписана з формулюванням про зміну таємного на відкрите голосування за кандидатів на посаду Уповноваженого! Байдуже їм на 227 голосів за збереження процедури таємного голосування і байдуже їм на всі заклики громадських і міжнародних організацій", — написав Крикливенко.