Порошенко пишається проведенням конкурсу до ВСУ і називає його взірцем

Президент України Петро Порошенко у своєму зверненні до українців з нагоди завершення конкурсу з формування нового Верховного Суду України зазначив, що він пишається проведенням цього конкурсу.

За його словами, Україна вперше в своїй історії формує Верховний суду "шляхом відкритого, прозорого і надзвичайно змагального конкурсу".

Про це йдеться на сайті Глави держави.

"На самому його початку на одне місце претендувало по сім осіб.

І вперше кожного з них перевірили на відповідність критеріям компетентності, професійної етики, психологічної стійкості та доброчесності.

Вперше право стати суддями Верховного Суду отримали не лише судді, але й адвокати та вчені-правники, - тобто фахові юристи  з-поза судової системи", - зазначив Президент.

За словами Гаранта, вперше, прагнучи незалежності суддівської гілки влади, Президент не втручається у відбір.

"Я ініціював створення законодавчої бази, але тепер лише уважно спостерігаю за процесом. За процесом, який відкритий для всіх небайдужих. За розглядом кандидатур завдяки прямій трансляції стежили тисячі й тисячі людей", - зазначив Порошенко і додав, що вперше склад вищої суддівської інстанції формується за активної участі суспільства. 

"Уявіть собі, понад 40 відсотків кандидатів, щодо яких Громадська рада надала негативні висновки, Комісія зняла з конкурсу! Хіба це не є унікальним прикладом державно-суспільного партнерства? І за таку співпрацю я вдячний і Вищій кваліфікаційній комісії суддів, і Громадській раді доброчесності,

Взагалі ж до 80 процентів з тих, до кого ця рада мала претензії, врешті-решт так і не потрапили до фінального списку.

120 фіналістів вже подолали всі етапи конкурсу: складне психологічне та професійне тестування; сито прискіпливих перевірок Національного антикорупційного бюро та Національного агентства із запобігання корупції. І тепер вони протягом місяця перевірятимуться ще й Вищою радою правосуддя. На основі її рішення та подання буде підготовлено і відповідний президентський указ", - наголосив Презилент.

За його словами, конкурс до Верховного Суду – лише початок оновлення судової системи.  

"Щоби новий Верховний Суд запрацював якомога швидше, прошу народних депутатів буквально в перший сесійний тиждень ухвалити всі необхідні зміни до процесуальних кодексів", - сказав Порошенко і додав: "Людям потрібні справедливі суди, яким вони можуть довіряти… Які захищатимуть їхні права і свободи… Які каратимуть корупціонерів та інших злодіїв. Процес створення такої системи, як бачимо на прикладі конкурсу, потребує чимало часу й зусиль.

Яким би складним не був шлях судової реформи, ми не зупинимося перед труднощами. І певен, що за кілька років країна, суспільство і громадяни помітять позитивні зміни в наших судах, і рівень довіри до них - зросте".

Як повідомляв "Ні корупції!", 27 липня Вища кваліфікаційна комісія суддів України затвердила рейтинг 320 кандидатів на посади суддів Верховного Суду.

120 осіб стали переможцями конкурсу, серед них – судді, адвокати, науковці та фахівці із сукупним стажем.

Водночас, як повідомляє РПР, 25% переможців конкурсу до ВСУ недоброчесні.