У Полтаві створять центр боротьби з корупцією у сфері публічних закупівель

В Україні планують створити 5 центрів реагування на порушення у сфері публічних закупівель, серед яких один буде у Полтаві. 

Про це повідомила Поліна Колганова, представниця громадської організації «Інститут аналітики та адвокації», інформує "ЕнергоЛайф.Інфо".

Відповідний осередок буде не лише моніторити та аналізувати закупівлі, що відбувають за рахунок держави. А й направлятиме звернення до правоохоронних органів, якщо встановлять факт правопорушення.

За словами Колганової, протягом останніх років в Україні з’явилося багато ресурсів, які допомагають  спостерігати за використанням бюджетних коштів. Мова йде про такі ресурси як «Прозорро», «Дозорро» та «Є-дата» (Єдиний веб-портал використання публічних коштів). Проте, каже вона, активісти та журналісти часто не знають, як ефективно використати напрацьований матеріал із фактами порушень у сфері закупівель.

Допомогти у вирішенні цього питання зможе центр реагування на правопорушення у сфері публічних закупівель. Поліна Колганова  повідомила, що у центру буде кілька задач: налагодити зв'язок з правоохоронними органами та моніторити публічні закупівлі.  Ще одна мета – співпрацювати з журналістами, щоб ті могли правильно та коректно висвітлювати інформацію зі сфери публічних закупівель.

Крім всього іншого, центр складатиме звернення в контролюючі та правоохоронні органи: поліцію, прокуратуру та СБУ.

Своєю чергою, Дмитро Дорогейко, прокурор відділу організації діяльності у сфері запобігання та протидії корупції прокуратури Полтавської області зазначив, що нещодавно у прокураторі відбулися навчання у сфері електронних баз даних.

Також, за словами прокурора, вони постійно співпрацюють з громадськістю, які виявляють порушення на території Полтавської області: «Лише цього року органами прокуратури зареєстровано 6 кримінальних проваджень, в рамках яких ведеться досудове розслідування».

Наприкінці Дмитро Дорогейко зазначив, що наразі законодавством обмежені функції прокуратури і досить важко реагувати на вказані порушення.