Поки учасник «дорожніх» торгів вартістю у 20 млн. грн. оскаржує рішення, тендер скасували

Аукціон у тендері, оголошеному ще у квітні цього року, провели вчасно. Встигли визначити й переможця. Але 20 липня через скорочення видатків на закупівлі робіт тендерний комітет відмінив процедуру. Хоча, ймовірно, справжньою причиною скасування стала задоволена антимонопольним комітетом (АМКУ) скарга одного з учасників на невідповідність кваліфікаційним критеріям документації переможця. На кону була сума в понад 21 мільйон гривень. 

Відкриті торги на роботи з капітального ремонту частини вулиці Надпільної (в документації замовник вживає стару назву – Ільїна) департамент економіки та розвитку Черкаської міської ради оголосив ще 28 квітня цього року. Аукціон провели через місяць - 29 травня. Участь у ньому взяли чотири фірми: ПП "Дорстрой", ПП "Черкаси-Інтерстрой"  ТОВ "Лимож", ТОВ "Главшляхбуд". Переможцем тендерний комітет визначив ПП "Дорстрой" з найнижчою ціновою пропозицією - 19 393 000,00 грн.

12 червня ТОВ "Главшляхбуд" подало скаргу на неправомірне рішення замовника.

"За результатами вивчення нашим товариством документів, наданих ПП "Дорстрой" у складі його тендерної пропозиції, виявлено невідповідність останнього кваліфікаційним критеріям, які висуває Замовник до учасників торгів, викладені ним у відповідній тендерній документації", - йдеться у скарзі ТОВ.

Представники "Главшляхбуду" зазначають, що документи, які б надавали можливість встановити окремі характеристики техніки, ПП "Дорстрой" не надав. Тому, як вважають скаржники, вимоги п.2 ч.5 р.ІІІ тендерної документації приватне підприємство не виконало.

Колегія Антимонопольного комітету України задовольнила цю скаргу, взявши її до розгляду. З цієї причини тендер призупинили.

І поки АМКУ вивчає скаргу ТОВ "Главшляхбуд", тендерний комітет відмінив торги, пославшись на скорочення видатків на здійснення закупівлі товарів, робіт і послуг.

ПП "Дорстрой" присутній на ринку автодорожніх ремонтів з 2008 року. Перемагав у тендерах на ремонт доріг не лише у Черкаській області.

Згідно з даними аналітичної системи YouСontrol, засновником "Дорстрою" є Роберт Хоренович Григорян.

Як вже писав "Ні корупції!", Роберт Хорян - колишній депутат Христинівської райради (Черкаська область) від Партії регіонів.

Протягом останніх років основними замовниками послуг приватного підприємства є Департамент економіки та розвитку Черкаської міської ради та Служба автомобільних доріг у Черкаській області.

У своєму послужному спискові ПП має кримінальне провадження, зареєстроване Головним управлінням Національної поліції у Вінницькій області. Йдеться про обвинувачення у безпідставному завищенні вартості робіт.

Відомо, що ПП "Дорстрой" "освоїв" протягом 2014-2016 рр. понад 3 млн. бюджетних гривень на ремонт доріг на Вінничині, у м. Гайсин. Встановлено, що службові особи цього підрядника включали в акти приймання виконаних будівельних робіт витрати, які фактично не несли.

Попри це, приватне підприємство і по сьогодні продовжує "капітально ремонтувати" гайсинські шляхи. Протягом червня цього року "Дорстрой" освоїв на це ще 2,3 млн. грн.

До всього, у квітні цьогоріч Служба автошляхів України у Черкаській області підписала з Дорстроєм угоду на поточний середній ремонт ділянки автодороги держзначення на 108,26 млн грн.

Також пан Григорян володіє ТОВ "Спецстрой 2013" . Засноване у 2013 році у Христинівці, Черкаської області, це товариство протягом 2017 року отримало на 4 525 099 грн. підрядів на ремонт доріг у Христинівському та сусідньому Уманському районах.

Згідно з даними texty.org.ua, ТОВ "Главшляхбуд" протягом 2016-2017 рр. уклавши 11 угод, заробило 338.4 млн грн.

Як бачимо, основні замовники ТОВ, ті ж що і в ПП "Дорстрой" - Департамент економіки та розвитку Черкаської міськради та Служба автодоріг області.

За інформацією аналітичної системи YouСontrol, товариство "Главшляхбуд" засноване у березні 2015 року. Його статутний капітал лише 1000 грн. Уповноваженою особою ТОВ є Денис Орлінський. У засновниках зазначений Олег Шпунтенко із с. Квітки, Корсунь-Шевченківського району Черкаської області.

В історії цього підприємства вказаний також ще один керівник - Олександр Вікторович Решетняк, який донедавна працював у Корсунь-Шевченківському районному центрі зайнятості.

У своїй декларації за 2016 рік, поданій 31 березня цього року під час звільнення, пан Решетняк вказує обидві організації – центр зайнятості та ТОВ як місце роботи. В обох був директором. Щоправда, в останньому - за сумісництвом. Він також задекларував 11 гривень прибутку від надання майна в оренду ТОВ"Главшляхбуд" та 6605 гривень компенсації від цього товариства за невчасно виплачену зарплатню.

Напевно, забув вказати у декларації Олександ Решетняк ще одне своє місце роботи. З 11.10.2016 року він є керівником Приватного акціонерного товариства "Сівач". Підприємство засноване у 2005 році у тому ж таки Корсунь-Шевченківському.
"Сівач"має статутний капітал в 11 720 000,00 грн. Основний вид діяльності - добування декоративного та будівельного каменю, вапняку, гіпсу, крейди та глинистого сланцю.

З огляду на перебіг більшості відмінених торгів можна припустити, що в такий спосіб замовники відхиляють незручних підрядників.

«Ні корупції!» вже писав про скасований тендер на поточний дрібний ремонт доріг загального користування державного та місцевого значення ціною в 73 млн грн

На нього подалися ДП "Черкаський облавтодор" та ТОВ "ШРБУ-48". Останнє не вказало детальну інформацію про свою матеріально-технічну базу. Це стало причиною для відхилення його пропозиції. Оскільки залишився лише один учасник, торги скасували.

Мирослава Білецька, для «Ні корупції!»