Суд оштрафував чиновника за розголошення персональних даних

Соснівський районний суд Черкас визнав винним начальника управління інспектування міської ради Олександра Давиденка у вчиненні адміністративного правопорушення і покарав його штрафом у 5100 гривень. У лютому цього року на своїй сторінці у Facebook він опублікував результати роботи адмінкомісії виконкому, де зазначив прізвища, ініціали, місця роботи, робочу адресу, обставини правопорушення 26 осіб, притягнутих до адмінвідповідальності.

Тим самим чиновник проігнорував вимоги ч. 3 ст. 10 та ч. 1 ст. 24 Закону України «Про захист персональних даних».

Відомо, що серед інформації про згаданих осіб чиновник оприлюднив дані жінки, яка не зареєструвала вчасно свою дитину. Через що пані притягнули до штрафу у 85 грн.

Відповідно до ст.21 ЗУ «Про інформацію», ст.2 ЗУ «Про захист персональних даних» та Рішення Конституційного Суду України від 20.01.2012 №2-рп/2012, сукупність оприлюдненої інформації про вказаних осіб відноситься до конфіденційної інформації та є персональними даними.

На вимогу Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини про видалення персональної інформації 26 осіб зі сторінки у ФБ,  черкаський чиновник відреагував лише з другого разу.

Скрін зі сторінки у ФБ Олександра Давиденка з уже видаленими персональними даними осіб

Нагадаємо, за зверненням «Ні корупції!» у представництві омбудсмана відкрито провадження щодо обмеження Тернопільською прокуратурою доступу до інформації про освіту прокурора прокуратури Тернопільської області Олега Проця.