Нардепів хочуть притягувати до кримінальної відповідальності без обов’язкової згоди ВР

На сайті Верховної Ради оприлюднено законопроект групи народних депутатів "Про внесення змін до Конституції України щодо скасування депутатської недоторканності" (№6773), повідомляє "Інтерфакс-Україна".

Автори законопроекту пропонують вилучити положення статті 80 Конституції України, яка гарантує народним обранцям депутатську недоторканність, і норму, яка передбачає, що депутати не можуть бути притягнуті до кримінальної відповідальності, затримані чи заарештовані без згоди Верховної Ради.

Водночас пропонується залишити в Основному законі положення 80-ої статті: "Народні депутати України не несуть юридичної відповідальності за результати голосування або висловлювання в парламенті та його органах, за винятком відповідальності за образу чи наклеп".

Як повідомлялося, законопроект зареєстрований у Верховній Раді 19 липня, його авторами є понад 150 народних депутатів.

Народний депутат Мустафа Найєм (фракція "Блок Петра Порошенко"), який числиться серед співавторів проекту закону №6773, на своїй сторінці в соцмережі "Фейсбук" зазначив: "Можливо, це найкоротший і революційний законопроект цього скликання".

Нардеп зазначив, що під документом підписалися 158 депутатів, які представляють усі парламентські фракції та групи, крім "Опозиційного блоку" і Радикальної партії.

Читайте також КОМІТЕТ РАДИ ПІДТРИМАВ ЗНЯТТЯ НЕДОТОРКАННОСТІ З ДОБКІНА, АЛЕ НЕ АРЕШТ

ВР ПОЗБАВИЛА ДЕПУТАТСЬКОГО ІМУНІТЕТУ РОЗЕНБЛАТА, ПОЛЯКОВА І ДОВГОГО