Венеціанська комісія оцінить законопроекти щодо антикорупційного суду

Венеціанська комісія отримала запит голови Верховної ради України Андрія Парубія з проханням провести експертну оцінку двох законопроектів, які стосуються створення в Україні спеціальних антикорупційних судів.

Про це повідомляє Deutsche Welle, посилаючись на джерела в комісії, інформує "Європейська правда".

Відповідний запит на ім'я генерального секретаря Ради Європи Турбйорна Ягланда надійшов 20 липня.

Перевірка на відповідність стандартам Ради Європи стосуватиметься проектів закону "Про антикорупційні суди" (№6011) та "Про внесення змін до Закон України "Про судоустрій і статус суддів щодо введення обов’язкової спеціалізації суддів для розгляду справ, пов'язаних з корупцією" (№6529).

За деякими оцінками, експерти працюватимуть над висновком щодо цих законопроектів не менше року.

Як повідомляв "Ні корупції!", Нагадаємо, за підсумками саміту Україна-ЄС президент Європейської комісії Жан-Клод Юнкер заявив, що Євросоюз погодився на створення антикорупційної палати в Україні замість створення окремого суду.

Пізніше, як також повідомляв "Ні корупції!", депутатка Європарламенту Ребекка Гармс заявила, що здивована заявою президента Єврокомісії Жан-Клода Юнкера щодо згоди на створення антикорупційної палати замість  окремого антикорупційного суду в Україні. 

"Немає необхідності в антикорупційному суді в Україні? Здивована прочитати, що президент Єврокомісії Юнкер згодився. Я не знаю хорошої альтернативи", — заявила Гармс.