Суд відсторонив від посади директора Львівського бронетанкового Тимківа

Солом’янський районний суд міста Києва задовольнив клопотання детективів Національного антикорупційного бюро України та прокурорів Спеціалізованої антикорупційної прокуратури і до 13 вересня відсторонив від посади директора Львівського бронетанкового заводу (далі - ЛБТЗ).

Посадовця підозрюють у вчиненні злочину, передбаченого ч.5 ст. 191 КК України («Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем»).  Про підозру йому було повідомлено у рамках розслідування кримінального провадження за фактом розтрати коштів у процесі закупівлі двигунів для потреб Збройних Сил України. Крім директора ЛБТЗ у причетності до корупційної схеми підозрюються ще 4 особи.

Про це йдеться на сайті НАБУ. 

За інформацією НАБУ,  досудовим розслідуванням було встановлено, що ДП «ЛБТЗ» виграв конкурсні торги на поставку Центральному бронетанковому управлінню Збройних Сил України (ЦБТУ ЗСУ) нових двигунів В-46-6. За документами, ЛБТЗ придбав у ТОВ «Булет Лайн» і поставив ЦБТУ ЗСУ 40 двигунів, за що отримав оплату у розмірі 28 млн 560 тис. грн. Зібрані слідством докази свідчать про те, що насправді  двигуни надійшли на завод від третьої сторони без жодних документів; договір із ТОВ був фіктивний, а двигуни — не новими, а такими, що були у використанні. До того ж, ці самі двигуни у 2008–2009 вже були реалізовані підприємствам на внутрішньому ринку як надлишкове майно Міністерства оборони України.

Також НАБУ та САП опублікували наочну схему розтрати грошей:

Нагадаємо, 14 липня детективи НАБУ під процесуальним керівництвом прокурорів САП затримали низку посадових осіб Збройних Сил України та ДП «Львівський бронетанковий завод» за підозрою у вчиненні злочину, передбаченого ч.5 ст. 191 Кримінального кодексу України («Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем»). Також затримано посередника — засновника комерційної структури. Того ж дня начальнику ЦБТУ ЗСУ (генерал-майору) суд призначив арешт з можливістю внесення застави у розмірі 2 млн грн; розмір застави для начальника відділу ЦБТУ ЗСУ (полковника) та засновника комерційної структури, задіяної у схемі, склав 1,6 млн грн для кожного.

15 липня слідчий суддя продовжив розгляд клопотань щодо обрання запобіжного заходу для ще двох підозрюваних – директора ЛБЗ та його заступника. Їм також призначено арешт на 60 днів з можливістю внесення застави у розмірі 2 млн грн та 1,8 млн грн відповідно. Наразі обидва підозрюваних внесли призначену судом заставу і звільнені з-під варти. 

Розслідування за наведеними фактами антикорупційні органи розпочали наприкінці листопада 2016 року.

Як повідомляв "Ні корупції!", після СІЗО  директор Львівського бронетанкового заводу Роман Тимків, якого Національне антикорупційне бюро підозрює в розкраданні державних коштів, повернувся до виконання службових обов'язків. Крім того він дав прес-конференцію, під час якої відкинув звинувачення НАБУ на його адресу.

Також, як повідомляв "Ні корупції!", журналісти пояснили корупційну схему розкрадання коштів на Львівському бронетанковому заводі.

Читайте також ЗАРОБИТИ НА ВІЙНІ. ЯК СБУ ТА ПРОКУРАТУРА БЛОКУЮТЬ РОЗСЛІДУВАННЯ КОРУПЦІЇ В ОБОРОНІ

В «УКРОБОРОНПРОМІ» НА ВИРОБНИЦТВІ БРОНЕМАШИН «ДОЗОР-Б» ВКРАЛИ 56 МІЛЬЙОНІВ