Посол ЄС назвав єдиний критерій ефективної боротьби з корупцією

Глава представництва Європейського Союзу в Україні Хьюг Мінгареллі назвав єдиний критерій ефективної боротьби з корупцією, повідомляє DT.UA.

"Справедливі вироки та повернення коштів - це єдині індикатори того, що Україна дійсно готова залучити корупціонерів до відповідальності", - йдеться у відповіді Мінгареллі на запит агентства "Інтерфакс-Україна".

Відповідаючи на питання про існуючі дебати щодо створення антикорупційного суду або палати, дипломат додав, що Україна потребує негайного створення незалежного органу, який би відповідав за боротьбу з корупцією.

"Бюджетна та функціональна незалежність цього інституту має бути гарантована. Необхідно, щоб цей орган отримав необхідні повноваження та ресурси для боротьби з корупцією, а процес відбору спеціалізованих антикорупційних суддів був відкритим і прозорим", - уточнив Мінгареллі.

Дипломат також висловив думку про те, що українцям варто подумати про залучення міжнародних партнерів до процесу створення та забезпечення належної роботи такого антикорупційного органу.

"ЄС і – я переконаний у цьому – наші міжнародні партнери готові допомогти зробити цей процес настільки прозорим, наскільки це можливо, і переконатися в тому, що відбір буде йти тільки по таким критеріям, як досягнення і чесність", - уточнив посол.

Читайте також ВЕНЕЦІАНСЬКА КОМІСІЯ ОЦІНИТЬ ЗАКОНОПРОЕКТИ ЩОДО АНТИКОРУПЦІЙНОГО СУДУ