На Житомирщині жорстоко побили журналістів, які викрили рабовласників

У ході проведення журналістського розслідування про незаконне утримання підопічної  Радомишльського психоневрологічного інтернату в  "рабстві"  у родичів колишньої директорки закладу було жорстоко побито журналістів газети "ЭХО".

Про це у зверненні на адресу НСЖУ повідомив головний редактор  видання Володимир Яцкевич, інформують "Українські новини".

Повідомляється, що  до редакції надійшла інформація про  незаконне утримання підопічної Ірини Бойчук  у рідної  сестри колишнього директора інтернату  О. Ігнатової  у якості хатньої робітниці у жорстоких умовах.

"Що залишалося нам робити в редакції? Священний журналістський обов'язок велить одне: негайно виїхати на місце і захистити нещасну підопічну-сироту. Що ми й зробили. Без попередження в.о. директора інтернату С. Охотенко (родичка колишньої керівниці, - ред.)… Та й, врешті, згідно із законом, маємо повне право на власне журналістське розслідування", -  ідеться в повідомленні від редакції.

Провести це  розслідування взялися спецкор редакції Світлана Михальова, кореспондент "КП в Україні" Тетяна Козак і досвідчений телеоператор. Факт підтвердився. Ірину застали по суті в рабстві, про що вона й сама зізналася на камеру.

"А далі... А далі відбулося просто дике, непередбачуване. По сигналу сусідки-наглядачки, на місце події прибули сама в.о. директора інтернату С. Охотенко і (як він відрекомендувався, її чоловіком) О. Токар. Останній, не довго думаючи, почав жорстоко розправлятися з журналістами. Побив їх, зокрема довелося навіть викликати "швидку" для однієї з журналистів, і заявив, що вони тут господарі і робитимуть що захочуть…

Факт побиття журналістів було зафіксовано місцевою поліцією на чолі з самим її очільником Д. Нікурадзе і підтверджено лікарями", -  повідомляє газета "ЭХО".

Відповідне звернення газета направила не тільки в НСЖУ, а й до  міжнародних правозахисних журналістських організацій, Президента України, Генпрокурора. Розпочато кримінальне провадження.

Як повідомляв "Ні корупції!", на Житомирщині підстрелили активіста, який боровся із бурштиновою мафією.