TI закликає оприлюднити рішення суду, яким конфіскували гроші Януковича

Міжнародна організація Transparency international вимагає оприлюднення подробиць судового процесу, у рамках якого було конфісковано 1,5 мільярди доларів США, викрадених під час президентства Віктора Януковича активів.

Відповідну заяву оприлюднили на сайті організації, повідомляє "Радіо Свобода".

На думку Transparency international, конфіскація такої суми є безпрецедентною в рамках корупційної справи в Україні, однак при цьому мали бути дотримані всі необхідні процедури.

«Це важлива справа, і вона повинна бути проведена належним чином та максимально прозоро. Ми вітаємо Генерального прокурора Луценка з вилученням цих активів, однак неоприлюднене рішення суду викликає серйозну стурбованість з приводу професіоналізму та прозорості Генеральної прокуратури. Треба не дати можливість особам, які вкрали майно, оскаржити рішення на технічно-правових підставах. Влада повинна зосередити увагу саме на цьому, замість спроб зашкодити репутації Transparency International Україна, яка поряд з іншими організаціями громадянського суспільства намагається допомогти людям України повернути собі те, що їм належить», – зазначає голова організації Хосе Уґас.

Генеральний прокурор Юрій Луценко 28 квітня 2017 року заявив про завершення процесу переказу конфіскованих коштів колишнього президента України Віктора Януковича і його оточення на рахунки Держказначейства. 

Як повідомляв "Ні корупції!", інформація про вирок Краматорського суду про спецконфіскацію 1,5 мільярда доларів колишнього президента Віктора Януковича і його оточення станом на 12 травня була відсутня у Єдиному держреєстрі судових рішень.

Також, як повідомляв "Ні корупції!", Президент Порошенко заявив, що скарги на рішення суду про конфіскацію в державний бюджет 1,5 млрд доларів, арештованих на рахунках Януковича і його оточення, відсутні.

Читайте також ЛЕЩЕНКО: «КОШТИ ЯНУКОВИЧА» КОНФІСКУВАЛИ З ПОРУШЕННЯМИ ЗА 2 ТИЖНІ