Спікер підписав новий закон про КС із відкритим голосуванням Омбудсмена

Спікер парламенту Андрій Парубій підписав нову редакцію закону про Конституційний суд України.

Про це свідчить інформація на сайті Верховної Ради, повідомляє УП. 

Законопроект відправлено на підпис президенту.

Водночас керівник Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради з прав людини Богдан Крикливенко повідомив на своїй сторінці у Facebook, що підписаний варіант законопроекту містить зміну таємного на відкрите голосування за кандидатів на посаду Уповноваженого.

"Так, сюрпризу не сталося, стаття регламенту виписана з формулюванням про зміну таємного на відкрите голосування за кандидатів на посаду Уповноваженого! Байдуже їм на 227 голосів за збереження процедури таємного голосування і байдуже їм на всі заклики громадських і міжнародних організацій", — написав Крикливенко.

Як повідомляв "Ні корупції!", 13 липня Верховна Рада прийняла нову редакцію закону "Про Конституційний Суд". За прийняття в цілому законопроекту №6427-д проголосували 245 депутатів при мінімально необхідних 226.

У законі, зокрема, було встановлено, що рішення щодо призначення та звільнення омбудсмена приймається відкритим голосуванням більшістю голосів депутатів від конституційного складу парламенту (мінімум 226). Раніше уповноважений призначався і звільнявся таємним голосуванням шляхом подачі бюлетенів.

Під час ухвалення закону про КС в другому читанні сталася колізія, через яку не визначена процедура обрання омбудсмена – депутати розійшлися в позиціях.

Читайте також У ВЕРХОВНІЙ РАДІ ВІДКЛАЛИ ВИБОРИ ОМБУДСМЕНА

У FREEDOM HOUSE ЗАКЛИКАЛИ ВЕРХОВНУ РАДУ РЕТЕЛЬНО ОБИРАТИ ОМБУДСМАНА