НАБУ повідомило про підозру у незаконному збагаченні екс-голові одного із судів Луганської області

Детективи Національного антикорупційного бюро спільно з прокурорами Спеціалізованої антикорупційної прокуратури повідомили про підозру у незаконному збагаченні і декларуванні недостовірної інформації колишньому голові Краснолуцького міського суду Луганської області Євгену Самойленку.

Про це на своїй сторінці у Фейсбук повідомила прес-служба Спеціалізованої антикорупціної прокуратури.

«За дорученням заступника генерального прокурора – керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури 19 липня детективами Національного антикорупційного бюро України вручено повідомлення про підозру колишньому голові Краснолуцького міського суду Луганської області, який на теперішній час є суддею у відставці, у незаконному збагаченні та декларуванні недостовірної інформації», – зазначили в прокуратурі.

За версію слідства, перебуваючи на посаді голови Краснолуцького міськсуду та в подальшому будучи прикріпленим до Рубіжанського міськсуду Луганської області придбав активи, вартість яких значно перевищує його законні доходи на загальну суму понад 10 мільйонів гривень(дві квартири у центрі міста Харкова, два машиномісця та готівкові кошти в еквіваленті понад 3 млн грн.).

«Крім того, будучи суб’єктом декларування, подав завідомо недостовірні відомості у деклараціях особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, передбаченої Законом України «Про запобігання корупції», за 2015 та 2016 рік, не відобразивши майно, що перебувало у його користуванні та право власності на яке зареєстровано на його цивільну дружину (із якою у 2011 році здійснено фіктивне розірвання офіційного шлюбу) на загальну суму понад 15 млн. грн. Серед незадекларованих об'єктів декілька квартир, будинок, 8 земельних ділянок у АР Крим, нежитлові об'єкти нерухомості, автомобілі Nissan Pathfinder, BMW X5 та BMW X6», – додали в САП.

У САП також нагадали, що ст. 366-1 КК України передбачено покарання у виді штрафу від двох тисяч п’ятисот до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк від ста п’ятдесяти до двохсот сорока годин, або позбавленням волі на строк до двох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.
За ч. 2 ст. 368-2 КК України передбачено покарання у виді позбавлення волі на строк від двох до п’яти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років з конфіскацією майна.

Як повідомляв "Ні корупції!", у травні детективи НАБУ на підставі ухвали слідчого судді обшукали будівлю Окружного адміністративного суду Києва (ОАСК) та місце проживання його голови Павла Вовка у справі про його незаконне збагачення.

Читайте також СУДДЯМИ ВЕРХОВНОГО СУДУ МОЖУТЬ СТАТИ СЕПАРАТИСТИ І ХАБАРНИКИ