Перша спроба мільйонного тендеру на ремонт черкаської поліклініки завершилася фіаско

Торги на ремонт Комунального некомерційного підприємства "П’ятий Черкаський міський центр первинної медико-санітарної допомоги» оголосили ще у середині червня. На роботи передбачили 894 501.20 грн. Свої пропозиції подали два приватні підприємства: "Аграрний край центр" та "Будсервіс-2016". Усе закінчилося скасуванням тендеру. Офіційна причина – «відсутність пропозицій». Встановити підґрунтя такого рішення складно – замовник через п'ять днів після проведення аукціону, 4 липня, оприлюднив протокол відміни... із зовсім інших торгів. І того ж дня  комунальне підприємство оголосило й новий тендер.

Згідно з технічною документацією цього тендера, за майже 900 тисяч гривень підрядники мали б відремонтувати приміщення замовника - п’ятої міської поліклініки.

Аукціон відбувся в передостанній день червня. Тоді ж і відкрили пропозиції. Проте вже четвертого липня з’ясувалося, що усі вони відхилені.

Шукаємо причини у відповідному протоколі, який є у перелікові документів. Він, як і годиться, датований четвертим липня 2017 року.

У заголовку ж самого протоколу бачимо зовсім іншу дату – 31 травня 2017 року. Звідки взявся цей документ - невідомо. Єдине, що знаємо про попередні витрати з держбюджету на згаданий медичний заклад, - минулоріч на нього  витратили 713 тисяч гривень. На ці гроші поміняли вікна на п’яти поверхах будівлі семиповерхового корпусу.

Далі йдеться також і про зовсім інших учасників торгів - ФОП Оліфер Микола Леонідович, ПП "Вертикаль1", ТОВ СЕТАР ІНВЕСТ МЕНЕДЖМЕНТ, ТОВ "Будівельна компанія "Євробуд".

Пропозиції трьох претендентів на перемогу у протоколі від 31.05.2017 року відхилено через недоліки у документації. Задовольнила замовника лише "Будівельна компанія "Євробуд".

Прикру помилку, незрозумілий протокол відміни торгів виявив учасник процедури - приватне підприємство "Аграрний край центр". Сьомого липня його керівник Володимир Бурлака звернувся до замовника з вимогою щодо усунення порушення.

Останній відповів, що протокол від 31.05.2017 року відправили помилково «у зв’язку зі збоєм у програмі комп’ютера». І повідомили, що надіслали учасникові правильний документ від 04.07.2017 року, який «вважати дійсним».

У новому протоколі, що його замовник прикріпив до відповіді, йдеться про відхилення тендерних пропозицій "Аграрний край центр" та "Будсервіс-2016", оскільки відповідний комітет виявив для цього підстави, які відповідають п.1 та п.4 ч.1ст. 30 Закону. Власне кажучи, йдеться про невідповідність техдокументації.

Кому ж відмовив замовник

ПП "Будсервіс-2016" засноване у Черкасах восьмого грудня минулого року. За сім місяців існування підприємство освоїло 1,2 млн. грн. бюджетних коштів.

Скрін з texty.org.ua

В усіх п’яти процедурах, у яких з підприємством підписали договори, "Будсервіс-2016" не мав конкурентів. Відповідно до результатів перевірки формалізованих ознак якості переможця, яку провела Громадська антикорупційна експертиза результатів державних тендерів України, усі п’ять угод отримали незадовільну оцінку.

Скрін з acm-ua.org

Статутний капітал цього ПП – 100 гривень. Керівник, засновник та вигодонабувач -  Іван Петрович Штанько. Він же, згідно з даними аналітичної системи  YouControl, є власником ПП "НОВОЛЮКС"  зі статутним капіталом теж у 100 грн. Це підприємство на 7 місяців старше від "Будсервіс-2016" і нині перебуває у стадії припинення. Обидва ПП зареєстровані за однією адресою у Черкасах.

Скрін з youcontrol.com.ua

Таку ж саму "прописку" має ще й ФОП Штанько І.П., зареєстрований 20.04.2006 року. Торік для медзакладів міста у нього купили меблів на 640 тисяч гривень.

Скрін з acm-ua.org

Його конкурент у цих торгах, приватне підприємство "Аграрний край центр", яке так наполягало на оприлюдненні результатів торгів 29 червня на роботи з капітального ремонту будівлі КНП «П’ятий Черкаський міський центр первинної медико-санітарної допомоги», засноване у Черкасах майже два роки тому. Згідно з даними аналітичної системи YouControl, його статутний капітал – одна тисяча гривень.

Протягом 2016 та 2017 рр. це підприємство освоїло лише 300 тисяч гривень з бюджетів Черкаської обласної та районної рад.

Власником ПП "Аграрний край центр" є Володимир Миколайович Бурлака. Він також володіє ТОВ "Укренерго-маш". Товариство зареєстроване у квітні 2013 року у Черкасах. Відомо, що свого часу воно мало податкові борги. Також ТОВ фігурує у кримінальних провадження щодо участі у схемах з ухилення податків.

Скрін з youcontrol.com.ua

Робота над помилками

Поки тривало листування замовника робіт із паном Бурлакою, КНП "П’ятий Черкаський міський центр первинної медико-санітарної допомоги» четвертого липня оголосило нові торги на ті ж роботи.

І знову учасник попереднього тендеру, приватне підприємство "Аграрний край центр",  задає замовникові питання.

Комунальне підприємство йому відповідає, що «на даний час проходять відкриті торги, переможець буде визначений після проведення аукціону».

Процедура перебуваэ на етапі подання пропозицій. Хто візьме участь у тендері, і чи врахує замовник досвід минулої процедури, побачимо 21 липня, після проведення нового аукціону.

Мирослава Білецька, для "Ні корупції!"