Фірмі помічників нардепа Москаленка збільшили площу мисливських угідь

Депутати Київської обласної ради своїм рішенням розширили територію мисливських угідь в Іванківському та Бородянському районах на Київщині та закріпили їх за фірмою, бенефіціарами якої, зокрема, є Сергій Ареф'єв та Андрій Алексєєв - помічники народного депутата Ярослава Москаленка .

22 червня 2017 року Київська обласна рада (КОР) 7 скликання ухвалила рішення № 357-15-VІІ «Про закріплення мисливських угідь за Товариством з обмеженою відповідальністю «Мисливський та спортивний клуб «Кампа» на території Київської області».

Документ підписала голова КОР Ганна Старикова.

У рішенні йдеться про те, що, розглянувши подання Державного агентства лісових ресурсів України, погодження Київської обласної державної адміністрації, власників та користувачів земельних ділянок, враховуючи висновки і рекомендації постійної комісії Київської обласної ради з питань агропромислового комплексу та земельних відносин, Київська обласна рада вирішила, зокрема, у пункті 2 рішення Київської обласної ради від 03.02.2011 № 047-04-VI «Про закріплення мисливських угідь на території Київської області» (зі змінами) цифри «9544,8» замінити на «11455,8».

Згідно з оновленим додатком, затвердженим розпорядженням, нові межі мисливських угідь ТОВ «МСК «Кампа» виглядають так:

А тепер подивимось, кого ж так «ощасливила» Київська обласна рада, і кому належить ТОВ «МСК «Кампа».

Отже, згідно з даними інформаційно-аналітичної платформи Youcontrol, Товариство з обмженою відповідальністю ««Мисливський та спортивний клуб «Кампа» засноване 6,5 років тому. Має прописку у Бородянському районі на Київщині. Керівник і підписант – Юрій Іоанович Берман.

Засновники – Громадська організація «Мисливсько-спортивний клуб «Кампа», Андрій Алексєєв і Сергій Ареф’єв.

Кінцеві бенефіціарні власники – ті самі Андрій Алексєєв і Сергій Ареф’єв, а ще – Олексій Бойко, Вячеслав Гіль та Ігор Марчук.

Розмір статутного капіталу – 201 тис грн.

Згідно з даними сайту «Посіпаки», і Андрій Алексєєв, і Сергій Ареф’єв були помічниками народного депутата Ярослава Москаленка у парламенті  7-го скликання, коли депутат ще перебував у Партії регіонів. (Москаленка називають «куратором» нинішнього голови Київської ОДА Олександра Горгана, про це вже писав «Ні корупції!» - авт).

Згідно з даними, що розміщені на сайті Верховної Ради, Сергій Ареф’єв і досі є помічником нардепа Москаленка на громадських  засадах уже у Верховній Раді 8-го скликання.

У 2015 році, як повідомляла «Громада Приірпіння», Сергій Ареф’єв був депутатом Київської обласної ради, входив в облраді у земельну комісію та «полюбляв подорожувати з депутатами облради на Аляску та лижварські курорти. На фото він – ліворуч».

Крім того, як також повідомляло видання, фірма Сергія Ареф’єва - ТОВ «Комфорт – ЛТД», засновницею і власницею якої є дружина Ареф’єва Людмила Іванівна, у 2015-му у Бучі впритул до існуючих житлових будинків почала зводити свою нову багатоповерхівку. Громадських слухань тоді не було, а замовником цього будівництва виступила Бучанська міська рада на чолі з Анатолієм Федоруком, щодо якого Генеральна прокуратура в цьому місяці завершила розслідування (Мера Бучі, секретаря міськради.  Крім того, колишніх начальників відділу Держкомзему підозрюють у зловживанні службовим становищем при вилученні земель лісового фонду і зміні їх цільового призначення - авт.).

До слова, житловий комлекс, який тоді почав зводити помічник Москаленка, також називався «Кампа» - як мисливсько-спортивний клуб.

Як перевірив «Ні корупції!», у Реєстрі судових рішень є ухвала Господарського суду Київської області про повернення позовної заяви прокуророві, який в особі держави позивався до Бучанської міської ради, а також до товариства з обмеженою відповідальністю «Комфорт ЛТД» та обслуговуючого кооперативу «Житлово-будівельний кооператив «Кампа-Парк». Прокурор просив суд визнати недійсними рішення Бучанської міської ради за № 2374-74-VI від 30.07.2015 «Про затвердження ТОВ «Комфорт ЛТД» технічної документації із землеустрою щодо поділу земельної ділянки загальною площею 2,6855 га, надання в оренду землі» та рішення Бучанської міської ради за № 2430-76-VI від 01.09.2015 «Про надання ТОВ «Комфорт ЛТД» згоди на передачу земельної ділянки загальною площею 2,0112 га в суборенду ОК «Житлово-будівельний кооператив «Кампа-Парк», визнати недійсним договір оренди земельної ділянки площею 2,0112 га з кадастровим номером 3210800000:01:040:0116, укладений 10.08.2015 між Бучанською міською радою та ТОВ «Комфорт ЛТД», строком на 5 років, визнати недійсним договір суборенди земельної ділянки площею 2,0112 га з кадастровим номером 3210800000:01:040:0116, укладений 16.09.2015 між ТОВ «Комфорт ЛТД» та ОК «Житлово-будівельний кооператив «Кампа-Парк», строком на 5 років, стягнути з відповідачів на користь прокуратури Київської області судовий збір.

Таким чином, будівництво ЖК Кампа ніхто не заборонив, і станом на 2016, як перевірив "Ні корупції!", згідно з даними Google.maps він виглядав так:

Крім того, як повідомляли «Наші гроші», Ареф’єв був фігурантом і більш серйозної схеми. Так, чиновники ПАТ «Укргазвидобування» разом із колишнім депутатом Київської обласної ради Сергієм Ареф’євим у 2014-2015 роках організували закупівлю товарів по завищених цінах, що призвело до переплати від 20 до 40 млн грн.

І там, очевидно, Ареф’єв опинився як довірена особа і помічник Ярослава Москаленка. Москаленка, якого «Insider» пов’язував з Сергієм Костюком. Костюк у березні 2014 р очолив «Укргазвидобування», а у грудні того ж року був затриманий за підозрою у спричиненні державі збитків на 23 млн грн внаслідок продажу газу за заниженими цінами компанії нардепа Ігоря Єремеєва. Наступного ж дня Костюк сплатив 1,1 млн грн застави і вийшов на волю. А у листопаді 2015 року суд виправдав Костюка. Родини Москаленків і Костюків мають поруч ділянки на острові під Києвом.

А тепер повернімося до інших крім Алексєєва і Ареф’єва - бенефіціарів ТОВ «МСК «Кампа», якому Київська облрада розширила і затвердила межі мисливських угідь.

Отже, Бойко Олексій Васильович, крім того, що є одним із бенефіціарів ТОВ «МСК «Кампа», є керівником та підписантом Громадської організації «МСК «Кампа». А одним із бенефіціарів ГО знову ж таки є Сергій Ареф’єв.

Гіль Вячеслав Георгійович, який є одним із співвласників ТОВ «МСК «Кампа», також є власником ПП «Військовий мисливець». Раніше він був заступником голови Товариства військових мисливців і рибалок Збройних Сил України.

І останній співвласник «Кампи» - Марчук Ігор Петрович – володіє 50% власності (інша половина має австрійську прописку – авт.) ТОВ «М-ЕНД-С». ТОВ займається перевезеннями вантажним автомобільним транспортом і має дозвіл на провадження митної брокерської діяльності.

Підтвердження того, що нардеп Ярослав Москаленко не раз переймався проблемами мисливських угідь, можна знайти у відкритих джерелах.

Так, свого часу, у 2013 році, він обіцяв мисливцям - членам Розважівського мисливсько-рибальського господарства Київського обласного МРВО Українського товариства мисливців та рибалок - сприяти поверненню їм в користування мисливських угідь, термін користування якими закінчився згідно з договором. Зокрема, тоді  Москаленко обіцяв передати своє звернення особисто в руки голові Держагенства лісових ресурсів В.Сівцю, якого нині шукає Інтерпол.

А роком пізніше іванківське видання «Трибуна праці», яке, напевно, дуже поважає Я.Москаленка, оскільки на передовиці розміщує його колонку, а вже на наступній сторінці виходить із статтею під назвою «Віддайте народне», де йдеться про те, що Іванківська районна організація Українського товариства мисливців і рибалок (УТМР) виступає за те, щоб захистити свої права на мисливські угіддя і вимагає у керівників області таки продовжити договір на користування ними, а також нарікає, що, мовляв, уже з’явилися бажаючі «віджати» у нас ще частину мисливських угідь.

Не будемо вангувати, повернули собі мисливські угіддя чи ні іванківські мисливці. Однак після рішення Київської обласної ради точно можемо сказати про те, що у фірми екс-помічників нардепа Москаленка площа мисливських угідь нині збільшилась саме в Іванківському і Бородянському районах Київщини.

Валентина Новицька, «Ні корупції!»