Експерт: Немає ознак того, що система хоче боротися з корупцією

Зняття депутатської недоторканності з кількох народних депутатів не означає фінальну фазу боротьби з корупцією, як би не хотіла це представити для наших західних партнерів українська влада. Загалом, це більше схоже на політичну гру. Прокуратура і НАБУ заробляють собі імідж, депутати отримують майданчик для піару. Але немає ознак того, що система хоче боротися з корупцією.

Таку думку сайту "24" висловив директор аналітичного центру "Політика" Микола Давидюк.

Експерт вважає, це не є великою хвилею боротьби з корупцією. Але, каже він, найбільше питань буде до Олеся Довгого і Михайла Добкіна, тому що за їхніми справами є конкретний фактаж. І, звичайно, фігуранта "бурштинової справи" Борислава Розенблата. Однак, приміром, невідомо, чи справа Довгого буде доведена до кінця. Вочевидь, він буде домовлятися.

"Розенблат, швидше за все, уже потрапив у поле зору правоохоронців інших країн. Але питання, чи навіть при умові його реального засудження буде поборена "бурштинова мафія". Щоб не виявилося так, що не Розенблат один з головних її організаторів, а просто писав лобістські закони", – говорить Давидюк і додає: "Загалом, це більше схоже на політичну гру. Прокуратура і НАБУ заробляють собі імідж, депутати отримують майданчик для піару. Але немає ознак того, що система хоче боротися з корупцією. По меру Харкова Кернесу справу розглядають вже другий рік. Є вибірковість, і ніхто не хоче побороти корупцію у найвищих ешелонах влади. Боротьба з корупцією занадто медійна і маніпулятивна".

На його думку, НАБУ здобуде імідж і популярність тоді, коли почне саджати найвищих осіб. Це буде реальний показник боротьби з корупцією.

Втім, говорить Микола Давидюк, добре, що цей процес іде, але сказати, що вже є якийсь реальний результат, рано.