Верховна Рада дозволила притягнути до відповідальності й арештувати Добкіна

Верховна Рада дала дозвіл на притягнення до кримінальної відповідальності народного депутата від Опозиційного блоку Михайла Добкіна, якого підозрюють в аферах із землею.

"За" проголосували 288 народних депутатів, повідомляє УП. 

Також народні депутати дали згоду на затримання та арешт опоблоківця. "За" подання про затримання - 250 голосів. "За" дозвіл на арешт проголосували 242 нардепи.

Представляючи подання генеральний прокурор Юрій Луценко зазначив, що зараз почався процес "скасування касти недоторканних".

В.о. голови регламентного комітету Павло Пинзеник нагадав, що профільний комітет ВР визнав подання ГПУ про дозвіл на притягнення до відповідальності Добкіна достатньо обґрунтованим, однак не побачив підстав для затримання й арешту.

Михайло Добкін, виступаючи в Раді, зазначив що справа проти нього "розсиплеться в суді".

Після голосування Генеральний прокурор Юрій Луценко викликав Михайла Добкіна до ГПУ на допит, який має відбутися сьогодні, 14 липня, на 14:00. 

Сам Добкін стверджує, що прийде сьогодні до ГПУ на виклик Генерального прокурора.

"Я очікував, що мене заарештують прямо тут. Але, вочевидь, живого мученика з мене вони робити не хочуть", - заявив нардеп у кулуарах парламенту після голосування і додав, що прекрасно почувається, і в лікарню не піде.

"Я перебуваю у хорошій формі, на больнічку не збираюсь, одіялко в клітинку не братиму", - заявив Добкін і додав: "Я пишаюся, що мені Бог подарував такий день". 

Як повідомляв "Ні корупції!",  регламентний комітет ВР визнав подання ГПУ про дозвіл на притягнення до відповідальності нардепа від "Опоблоку" Михайла Добкіна достатньо обґрунтованим.

Також, як повідомляв "Ні корупції!", Генпрокуратура просила Верховну Раду дати згоду на притягнення до кримінальної відповідальності депутата "Опозиційного блоку" Михайла Добкіна за підозрою у злочинах проти власності та у сфері службової діяльності.

Згідно з поданням ГПУ, Добкіну інкримінується зловживання службовим становищем, вчинення злочину групою осіб за попередньою змовою, шахрайство та пособництво.

Мова йде про афери з землею, які Добкін проводив у 2008 році, перебуваючи на посаді голови Харківської міської ради.

Зокрема Добкін, сприяв незаконному відчуженню земель в інтересах житлово-будівельного кооперативу "Авантаж" та ОК "Житлобуд-1".

За оцінкою правоохоронців, протиправні дії мера Харкова заподіяли місту збитків на 178 624 598 грн.