При побудові “Стіни” на кордоні з Росією вкрали 100 мільйонів гривень

Департаментом з розслідування особливо важливих справ в сфері економіки Генеральної прокуратури України спільно зі Службою безпеки України виявлено злочинну схему розтрати, з подальшим привласненням бюджетних коштів в особливо великих розмірах під час проведення закупівель товарів, робіт та послуг в інтересах Державної прикордонної служби України.

Про це повідомляє Управління зв’язків із громадськістю та ЗМІ 
Генеральної прокуратури України.

Так, протягом 2016-2017 років внаслідок вищевказаної протиправної діяльності службових осіб ДПС України та суб’єктів господарської діяльності приватного сектору економіки під час виконання робіт по інженерно-технічному облаштуванню україно-російського держаного кордону, територій, прилеглих до районів проведення АТО та АР Крим (проект «Стіна»), шляхом придбання на користь державного органу товарів, робіт та послуг, здійснено розтрату та привласнення бюджетних коштів в сумі понад 100 млн грн.

"Станом на теперішній час проводиться комплекс невідкладних слідчих дій, вилучено речові докази, що підтверджують причетність посадових осіб ДПС України та вказаних суб’єктів господарювання до здійснення протиправної діяльності. Досудове розслідування триває", - повідомили в прокуратурі.

Як повідомляв "Ні корупції!",  фракція «Народний фронт» вимагала від Кабміна направити на облаштування кордону з Росією 500 мільйонів гривень з числа конфіскованих у екс-президента Віктора Януковича і його оточення коштів.

15 червня заступник міністра внутрішніх справ України Вадим Троян розповів, що станом на зараз державний проект «Стіна» реалізований приблизно на 14%, ще необхідно облаштувати дві тисячі кілометрів кордону з Росією.

У серпні минулого року стало відомо, що Національне антикорупційне бюро веде розслідування за фактом розкрадання коштів на будівництві «Стіни» («Європейського валу») на кордоні з Росією.

Раніше, як також повідомляв «Ні корупції!», журналісти проекту «Дістало!» відвідали Харківщину і подивилися, як виглядає розрекламована урядом «Стіна» на кордоні з Росією. Виявилось, що українська «могутня» стіна, побудована за десятки мільйонів гривень – це просто паркан із металевою сіткою, який іноді переходить просто в траншею.