Черкаська земля задарма – олігархам часів Януковича досі закони не писані

На Черкащині сільгосптовариство більше року «воює» у судах за орендовані 240 га землі. На його наділи зазіхнув місцевий олігарх часів Януковича. Суди нині на стороні рейдера. Ця земля протягом п’яти років на правах оренди належала СТОВ. Нині Держгеокадастр відмовив господарству у користуванні нею. Окрім цього, як виявилося, половина ділянок розпайована нібито на АТОвців з …Полтавщини. Уся ця афера, кажуть місцеві, - авторства вихідця з Донеччини, нині депутата облради Олександра Короткова.

Офіційною підставою для відмови у продовженні дії договору  оренди  земельної  ділянки СТОВ Гусакове, зазначили у Головному управлінні  Держземагенства в Черкаській області, слугувало те, що, нібито, товариство не узгодило з ними  умови договору оренди землі та не надало  докази дотримання умов збереження стану об’єкта оренди.

Проте, як зазначають у  СТОВ,  жоден офіційний орган не мав до підприємства досі ніяких претензій. Тож, вважають, що в праві надалі користуватися орендованими наділами. Зокрема, частини шоста статті 33 Закону України «Про оренду землі» дає для того їм підстави: якщо орендар продовжує користуватися земельною ділянкою після закінчення строку договору оренди і за відсутності протягом одного місяця після закінчення строку договору листа-повідомлення орендодавця про заперечення у поновленні договору оренди землі. За таких умов, йдеться у Законі, договір оренди вважається поновленим на той самий строк і на тих самих умовах, які були передбачені цим документом.

До всього, у травні 2015 року Господарський суд Черкаської області визнав право на оренду 240 га землі у с.Гусакове за СТОВ.

При цьому, сільгосптовариство уже більше року шукає правди – просить Київський апеляційний адміністративний суд зобов'язати визнати протиправними дії та всі рішення Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області з поділу і зміни цільового призначення земельних ділянок,  наданих СТОВ «Гусакове» в оренду для ведення товарного сільськогосподарського виробництва.

20 червня цього року апеляційна інстанція залишила без задоволення скаргу сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «Гусакове».

Ухвала набрала законної сили. Проте товариство має шанс оскаржити її вже у касаційному порядкові.

Поки власники СТОВ їздили по судах, половину орендованої ними землі розпаювали між 70 АТОвцями із сусідньої Полтавської області. Це при тому, що у районі на черзі на передбачений законодавством наділ - 280  місцевих учасників АТО.

Селяни переконані, що ці ділянки виділили учасникам АТО з іншої області, щоб потім передати в оренду або власність  іншій особі.

Кому не дають спокою черкаські землі?

Як бачимо із судових документів, гусаківські землі потрібні фермерському господарствові «Зернятко плюс».

Воно ж у 2015 році позивалося до СТОВ «Гусакове» про стягнення 1146373 грн. витрат позивача на оплату невиконаних сільськогосподарських робіт. «В обґрунтування позову позивач вказав на неправомірне перешкоджання відповідачем виконанню товариством з обмеженою відповідальністю "Виробниче підприємство "Імпульс" замовлених позивачем сільськогосподарських робіт на належній позивачу на правах суборенди земельній ділянці сільськогосподарського призначення, внаслідок чого позивачу й були завдані збитки у розмірі сплаченої ним товариству з обмеженою відповідальністю "Виробниче підприємство "Імпульс" суми за невиконані ним сільськогосподарські роботи», - йдеться у судових документах.

Насправді ж ФГ «Зернятко плюс» у  березні 2015 року спробувало розпочати обробіток гусаківської землі технікою субпідрядника, товариства з обмеженою відповідальністю «Виробниче підприємство «Імпульс плюс». При цьому зайд супроводжували майже три десятки «тітушок». Директор та працівники СТОВ перешкодили рейдерському захопленню їхньої землі. Люди не дали тракторам «Імпульсу плюс» заїхати на поля.

Суд визнав дії директора сільськогосподарського товариства правомірними. Він «захищав право сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «Гусакове» на поновлення договору оренди землі від 19.08.2009 і на користування спірними земельними ділянками за фактичного поновленим з 19.08.2014 цим договором». Про це йдеться у рішенні суду.

Олександр Коротков

Отож, після вивчення усіх доказів Господарський суд Черкаської області відмовив фермерському господарству «Зернятко плюс» у задоволенні його позову.

Обидва підприємства: ФГ «Зернятко плюс» та його субпідрядник - товариство з обмеженою відповідальністю «Виробниче підприємство «Імпульс плюс», пов’язують  із Олександром Коротковим. Він є уродженцем Донеччини, був депутатом Черкаської облради від Партії регіонів, бізнесмен-мільйонер, власник КХП «Тальне» та депутат тієї ж обласної ради тільки вже від Радикальної партії.

Олександр Коротков - один із засновників «ВП «Імпульс плюс», зареєстрованого, згідно з даними аналітичної системи YouControl, у 2006 році у Донецькій області. Пізніше, у 2011 році , адресою ТОВ стало Тальне, Черкаської області. Основний вид діяльності товариства - змішане сільське господарство.

Бенефіціарами ТОВ є «АГРО ІНВЕСТ КОМПАНІ", що знаходиться у Празі, Чеська Республіка та Карел Бартош також із Праги.

Дані аналітичної системи YouControl

Уповноваженою особою «ВП «Імпульс плюс» є Олег Овчаренко.  Він також керував ТОВ "АГРОПРОДУКТ", заснованим 11 років тому у Донецьку. Нині діяльність цього товариства - у стані припинення.

Дані аналітичної системи YouControl

Фермерське господарство «Зернятко плюс», засноване на Черкащині три з половиною роки тому, нині з невідомих причин припиняє свою діяльність.

Дані аналітичної системи YouControl

Послужний список «Зернятка плюс»

Випадки земельного рейдерства в аграрній Черкаській області – не новина. В окремих випадках власникам, орендарям наділів вдається відстояти свої землі.  Як ми вже писали, на весні минулого року на Звенигородщині, що у Черкаській області, громадськість та правоохоронці запобігли дерибану землі. У Рижанівці Звенигородського району поліція, депутати обласної, районної та сільської рад вигнали із села представників підприємства «Зернятко плюс». Також ми повідомляли про те, як пан Коротков відібрав 25 гектарів пасовищ у селі Шостакове, що  у сусідньому зі Звенигородським, Катеринопільському районі.

За подібним сценарієм Зернятко плюс діяло й у Тальнівському районі Черкаської області.

"Група підтримки" Зернятка плюс на Тальнівщині, фото dzvin.news

Свого часу екс-регіонал депутат облради Коротков прославився тим, що у 2010 році майже за безцінь викупив Тальнівський комбінат хлібопродуктів на Черкащині. Це одне з найбільших зернозберігальних підприємств області. Перед цим КХП оголосили банкрутом. Депутатові він дістався, за офіційною інформацією, за 17 мільйонів гривень. За експертними оцінками, вартість підприємства– 200 мільйонів гривень.

Тальнівський комбінат хлібопродуктів, фото - viche.ck.ua

Лише улітку 2015 року Вищий господарський суд повернув Тальнівський комбінат хлібопродуктів у державну власність.

У квітні цього року прокуратура Черкаської області повідомила панові Короткову про підозру у заволодінні майном державного підприємства вартістю майже 55 млн. грн. Йдеться про комбінат хлібопродуктів у Тальному. Досудове розслідування у даному кримінальному провадженні триває.

Мирослава Білецька, для "Ні корупції!"