ЄС згоден на антикорупційну палату замість антикорупційного суду

Європейський Союз більше не наполягає на створенні окремого антикорупційного суду в Україні, а згоден на створення антикорупційної палати в рамках чинної судової системи.

Про це заявив голова Європейської комісії Жан-Клод Юнкер на прес-конференції у Києві після завершення саміту Україна – ЄС. 

Журналістка запитала щодо перспектив антикорупційного суду, створення якого очікувала громадськість і європейські партнери.  

Президент Петро Порошенко на це питання не відповів. А Юнкер наголосив, що корупція – одна з найбільших проблем України.

"Ми просимо, не читаючи вам лекцію – бо вашій країні не треба читати лекцію, – просто збільшити рівень боротьби з корупцією, бо корупція підриває всі зусилля, що ваша велика країна уже проводить", – сказав він.

"Ми сьогодні – Туск і я – запропонували президенту якісь середні, тимчасові шляхи як впоратися з цією проблемою. Європейський Союз поки що вимагав, просив створити спеціальний суд, який би відповідав за справи, пов’язані з корупцією", – зазначив Юнкер.

"Тепер ми зранку погодилися: якщо Україна створить у рамках своєї судової системи спеціальну палату, присвячену цим питанням, то цього буде достатньо. Зрозуміло, що треба подивитися, які будуть наслідки цього, але це дуже важливо", – наголосив він.

Як повідомляв "Ні корупції!" місяць тому, в Адміністрації Президента України підтримують ідею створення антикорупційного суду, і тепер саме Верховна Рада має розглянути це питання.

"Питання створення Антикорупційного суду є дуже важливим етапом судової реформи в Україні, яка веде до створення моделі функціонування судової влади, яка б задовольнила суспільний запит на справедливий суд", - зазначили в АП.

А 4 липня Глава представництва ЄС в Україні Хюг Мінгареллі заявив, що епізод зі зняттям недоторканності з народних депутатів є сигналом про необхідність створення антикорупційних судів.

"Україна успішно створила незалежні органи розслідування корупції високопосадових осіб (…) Проте там, де тонко, там і рветься – зокрема, у системі кримінального судочинства. Справи, які розслідують та в яких висувають обвинувачення НАБУ та САП, мають розглядати антикорупційні суди", - відзначив Мінгареллі 10 днів тому.

УП