Активісти просять перевірити закупівлі госпіталю для ветеранів війни із Святогірська

Активісти з громадської організації «ТОМ 14» звернулися до голови Державної аудиторської служби України Л.Гаврилової, голови Донецької ОДА, керівника Донецької військово-цивільної адміністрації П.Жебрівського та до керівника Слов’янської місцевої прокуратури В.Шилова з проханням перевірити факти можливих зловживань під час здійснення закупівель, які проводив КЛПУ «Обласний госпіталь для ветеранів війни м. Святогірська».

Про це стало відомо з відповідних заяв на адресу посадовців, які ГО «ТОМ 14» надав «Ні корупції!».

За словами активістів, після інформації, яку оприлюднило інтернет видання «Наші гроші стосовно закупівель у госпіталі, стали відомі факти, які можуть свідчити про порушення Закону України «Про публічні закупівлі» службовими особами КЛПУ. А саме - вбачається, що службові особи замовника в період 27 червня 2017 повідомили в системі «Прозоро» про укладання 8 договорів з ТОВ «Рікот» на здійснення капітального ремонту корпусів госпіталю, складу, столової, зовнішніх трубопроводів на загальну суму 9,26 млн. грн.

При чому всі угоди діють до кінця року, але в них прописано, що фірма пообіцяла виконати роботи за три дні з 27 по 29 червня.

«Як стало відомо КЛПУ «Обласний госпіталь для ветеранів війни м. Святогірська» складається з комплексу будівель, що розташовані за однією адресою: Донецька обл., м. Святогірськ, вул. Молодіжна, 66.

Згідно з розділом ІІІ «Визначення предмета закупівлі робіт» Порядку №454, визначення предмета закупівлі здійснюється Замовником згідно пунктом 22 ч.1 статті 1 Закону за об’єктами будівництва.

Водночас, об’єкт будівництва – будинки, будівлі, споруди будь-якого призначення, їх комплекси або частини.

Отже 9,26 млн. грн. службовими особами Замовника були поділені на 8 закупівель, що у відповідності до абзацу 5 частини 1 статті 2 Закону не перевищують 1,5 млн. грн. тобто є допороговими закупівлями, чим уникнули виконання норм Закону», - зазначають активісти у тексті документи і додають, що замовник не має право ділити предмет закупівлі на частини з метою уникнення проведення процедури відкритих торгів, або застосування цього Закону.

«Таким чином, є фактичні обставини, які вказують на порушення службовими особами Замовника Закону України «Про публічні закупівлі», - зазначають активісти, просять провести перевірку даних закупівель, вжити заходів щодо усунення порушень Закону.

Як повідомляв «Ні корупції!», КЛПУ «Обласний госпіталь для ветеранів війни м. Святогірська» (Донецька обл.) 27 червня уклав низку угод з ТОВ «Рікот» щодо ремонтних робіт на загальну суму 9,26 млн грн.

За інформацією видання «Наші гроші», загалом, без проведення відкритих торгів було укладено 8 угод на капітальний ремонт корпусів госпіталю, складу, їдальні, зовнішніх трубопроводів та замощення. 

ТОВ «Рікот» було засноване в Донецьку в 2007 році. Раніше його власниками були місцевий мешканець Олександр Проценко та житель Макіївки Ярослав Філіпов. Зараз фірма записана на мешканця Донецька Сергія Гунька, який і підписав угоди з госпіталем.

Нині фірма «Рікот «зареєстроване в Харківській області, за даними «Прозорро» вона отримала замовлень на 24,06 млн грн. Всі замовлення були отримані від комунальних лікувальних установ Донецької області по неконкурентній процедурі.

Від КЛПУ«Обласний госпіталь для ветеранів війни м. Святогірська» угоди з «Рікот» підписав головний лікар Микола Присяжний.