Триває досудове розслідування у справі горіхових рейдерів

Солом’янський райсуд Києва дав дозвіл детективам Національного антикорупційного бюро України на доступ до документації ТОВ «Опторг компані», зі складів якого щезло 235 тонн конфіскованого у підприємців волоського горіха на суму 13 млн. грн.

Службовці Державної фіскальної служби у Запорізькій області, за попередньою змовою з колегами з ДФС України, навесні 2016 року під приводом проведення досудового слідства під час обшуків у ПП «Герра Плюс» та двох підприємців вилучили горіх волоський загальною вагою 234,91 тонн та орієнтовною вартістю близько 13 млн. грн. Йдеться у судових документах.

Вилучену продукцію визнали речовими доказами та передали на відповідальне зберігання ТОВ «Трейлер Південь», а пізніше - на ТОВ «Опторг компани», звідки вона зникла.

ТОВ «Опторг компани», якому передано на відповідальне зберігання вилучене майно, має ознаки фіктивності. Про це було відомо співробітникам СУФР ГУ ДФС у Запорізькій області. Їм нині інкримінують злочини, передбачені ч. 2 ст. 364 КК України.

Нагадаємо, наприкінці квітня минулого року у Черкаській області та на Одещині підприємці-горішники постраждали від тиску запорізьких фіскалів.

За фактом нападу на уманських горішників місцева прокуратура у травні 2016 року внесла відомості до реєстру досудових розслідувань за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених статтями 187 та 365 КК України.