Меморандум за зменшення судового збору підписали ще 17 журналістів та активістів

17 журналістів, фрілансерів та громадських активістів підписали Меморандум за зменшення фінансових бар’єрів у справах про доступ до публічної інформації, йдеться на сайті Інституту масової інформації.

Зокрема, до підписання приєдналися з таких громадських організацій: “Кремінський центр правової інформації, консультації та допомоги “Колохорт”, ОСББ “Квіткова Алея”,   “Небайдужі громадяни”, “Zалізниця без корупції”, Всеукраїнська асоціація жінок-адвокатів, “Фонд громад “Знання і Справедливість”, “Журналісти проти корупції”.

Журналісти з видань “Дунайська заря”, “Коло”, “Джерела Трускавця”, СІД-ІНФОРМ.

Нині продовжується збір підписів під Меморандумом за зменшення фінансових бар’єрів у справах про доступ до публічної інформації.

Меморандум відкритий до підписання для інших громадських організацій.

Як повідомляв "Ні корупції!", українські громадські організації об'єднали свої зусилля, щоб знизити фінансові перешкоди при поданні судових позовів у справах про доступ до публічної інформації.

Меморандум підписали Інститут масової інформації, Центр UA, Інститут розвитку регіональної преси, Центр демократії та верховенства права, Платформа прав людини, Харківська правозахисна група, Українська Гельсінська спілка з прав людини та Представництво Американської правозахисної організації Freedom House в Україні.

Закон України «Про доступ до публічної інформації» визначає порядок здійснення та забезпечення права кожного на доступ до інформації, що становить суспільний інтерес, яка перебуває у володінні суб'єктів владних повноважень та інших розпорядників. Розмір судового збору при поданні адміністративного позову щодо порушення цього Закону був збільшений змінами до Закону «Про судовий збір» у вересні 2015 року. Ще більше ускладнили ситуацію нові вимоги Закону «Про виконавче провадження» щодо сплати авансового внеску для початку процедури примусового виконання судового рішення (абзац 1 ч. 2 ст. 26) у грудні 2016 року.