Після звіту активістів у ЮНЕСКО прийняли жорстку резолюцію щодо забудови у Києві

Вперше в ЮНЕСКО громадські активісти та захисники культурної спадщини презентували свій звіт про стан забудови в буферній зоні Києво-Печерської лаври та Софії Київської з трибуни, повідомляє "Громадське радіо".

Юристка, захисниця архітектурної спадщини Києва Марина Соловйова в ефірі Громадського радіо повідомила, як пройшов звіт активістів на  міжнародній 41-й сесії Комітету Всесвітньої спадщини ЮНЕСКОз приводу забудови історичного центру Києва та що тепер буде з будівництвом у буферній зоні (охоронна зона навколо історичних споруд - ред.).

«Цього року громадськості, в тому числі з України, дали змогу вперше виступити з трибуни ЮНЕСКО. Від України виступила Ірина Нікіфорова, яка розповіла, що було зроблено в Києві — зокрема, демонтаж будівлі на Десятинному ⅗. Вона розповіла, що ми робимо, щоб у буферній зоні Софії Київського взагалі не було будівництва, підняла питання по Гончара 17/23. Це був прорив.Тобто сьогодні громадськість вже чують в усьому світі», — сказала Марина Соловйова.

 

Також, за її словами, були проведені консультації з керівним складом ЮНЕСКО, зокрема,  з головою Іриною Боковою.

Через неконтрольовану забудову в Києві була небезпека, що українські пам’ятки будуть вилучені зі списку об’єктів світової спадщини ЮНЕСКО, що Україну занесуть в «чорний список» ЮНЕСКО. «Така небезпека залишається»,  -  зазначає активістка. — «Ми очікуємо на результати, очікуємо, що нам нададуть документи, які дадуть нам можливість захистити нашу культурну спадщину. Вже прийнята резолюція, була дуже чітка позиція ЮНЕСКО щодо України — скасувати всі дозволи, що є, на будування в буферній зоні Софії та Лаври. В Україні мають не тільки скасувати дозволи, але й провести демонтаж в буферній зоні Софії Київської, щонайменше, знести декілька поверхів будівлі по вулиці Гончара. Київська влада і мер підтримують цю позицію».

Як повідомляв "Ні корупції!", на сесії Комітету світової спадщини ЮНЕСКО, що проходить у Кракові, розглянули так званий «альтернативний звіт», який підготували громадські активісти з Києва. Темою звіту було забудова навколо Києво-Печерської лаври та Софії Київської, знищення історичного середовища Києва внаслідок цих забудов. Раніше активісти заявили, що у Києво-Печерській лаврі, яка є об’єктом світової спадщини ЮНЕСКО, постійно зводять нові будівлі та знищують пам’ятки архітектури.

Звіти, які громада Києва готує з 2011 року, ЮНЕСКО розглядає разом із тими, які готують у відповідних урядових інстанціях. Міністерство культури України готове оскаржувати забудови в історичній частині Києва через суд, наразі ж у міністерстві визнають наявність проблеми.

ЮНЕСКО неодноразово зверталось до української влади – заборонити забудову у буферних (захисних) зонах довкола Софії Київської та Києво-Печерської Лаври.

Читайте також У ЄВРОПІ ВЖЕ ІСНУЄ ПОНЯТТЯ “КИЇВСЬКИЙ СИНДРОМ”

МОРАТОРИЙ НА СТРОИТЕЛЬСТВО КАК ЕДИНСТВЕННЫЙ СПОСОБ СПАСЕНИЯ КУЛЬТУРНОГО НАСЛЕДИЯ УКРАИНЫ ОТ КАТАСТРОФЫ