В екс-заступника голови АП Чмиря знайшли $1,2 мільйона готівкою

У колишнього заступника голови Адміністрації президента часів Віктора Януковича, екс-голови Сумської облдержадміністрації Юрія Чмиря під час обшуків знайшли 1 мільйон 180 тис. доларів США готівкою.

Про це на своїй сторінці у Фейсбук повідомив Генеральний прокурор України Юрій Луценко.

"В результаті перевірки інформації ЗМІ про незаконне збагачення Ю. Чмиря - колишньго Голови Сумської ОДА та екс заступника Адміністрації Президента Януковича - слідчі ГПУ виявили не тільки 14 київських квартир у доньки екс-високопосадовця, але й значні кошти, не відображені у е-декларації", - написав Луценко.

Зокрема, за його словами, під час обшуків 2 банківських скриньок Ю. Чмиря замість зедекларованих ним 572 тис. дол. знайшли 1 млн. 180 тис дол.

"Такі дії підпадають під ознаку статті 366-1 й передбачають до 2 років позбавлення волі", - констатува Генпрокурор. 

В Адміністрації Президента часів Віктора Януковича Чмиря було призначено на посаду заступника голови АП у грудні 2013 року. До цього він був головою Сумської ОДА.

Водночас Генеральна прокуратура підозрює колишнього заступника голови Адміністрації президента Віктора Януковича Юрія Чмиря в причетності до організації силового розгону активістів Євромайдану в 2014 році.

Як повідомляє "Лівий берег", в ухвалі Печерського райсуду Києва від 31 січня цього року зазначено, що департамент спеціальних розслідувань ГПУ попросив суд у своєму клопотанні надати доступ слідчим до інформації про розмови по мобільному зв'язку екс-заступника голови АП.

"У цьому кримінальному провадженні, зокрема, досліджуються обставини організації та проведення 18 і 19 лютого 2014 року антитерористичної операції в центральній частині Києва силами особового складу СБУ та МВС України. Досудовим розслідуванням встановлено, що в організації силового розгону правоохоронними органами учасників акцій у м. Києві 18 і 19 лютого 2014 року брав участь колишній заступник голови Адміністрації президента України з гуманітарних питань", - йдеться в судовому рішенні. 

Суд задовольнив клопотання і надав Генпрокуратурі інформацію про переговори по мобільному зв'язку Чмиря за період з 20 листопада 2013 року по 22 лютого 2014 року.