Радник Кличка купив у Києві квартиру за 149 тисяч гривень

Депутат Київської облради від БПП Сергій Федорченко придбав сину столичну квартиру площею 40,4 кв. м. Про це йдеться в його декларації за 2016 рік, яку проаналізував Громадський рух ЧЕСНО.

Сім’я чиновника живе за межею бідності. Крім того Федорченко у 2014 році при проходженні перевірки не декларував наявні в нього земельні ділянки.  

Сергій Федорченко подав декларацію як посадовець - заступник начальника відділу аналітичного забезпечення діяльності Київського міського голови у КМДА і задекларував 67 тис. 599 грн зарплати.

Жодних заощаджень, згідно з декларацією, сім’я з чотирьох осіб не має. Офіційно депутат якось прожив рік із родиною за межею прожиткового мінімуму.

Сергій Федорченко

У декларації за 2014 рік Сергій Федорченко вказав 79 тис. 781 грн сукупного доходу сім’ї, що на 12 тисяч 182 грн більше, ніж депутат заробив як радник Кличка у 2016 році - 67 тис. 599 грн.

"Дивіться, це питання не до мене - це питання до держави, тому що на сьогодні я є держслужбовцем. Працюю на держслужбі. Зарплату не я визначаю - визначає держава, в якій ми живем. І скільки призначили - стільки і получаєм. Вся зарплата йде на карточку офіційну і других зарплат ми не получаєм", - каже радник міського голови і депутат обласної ради Федорченко.

Але далі в розмові депутат зізнається, що крім офіційної зарплати таки підробляє консультантом у неробочий час.

"Не те що складно - нереально складно. Виживали за счьот того, що працюємо ще так, ну буває консультантом… консультіруємо в неробочий час", - зізнається депутат облради й радник Кличка в доходах, які, ймовірно, не задекларував.

У декларації грошей від консультацій політик не відобразив.

Що ж тримає держслужбовця на такій відповідальній, проте низькооплачуваній посаді?

При порівнянні декларацій 2014 і 2016 року виявляється, що в 2014 році Федорченко задекларував лише 2 земельні ділянки площею 2 га і 0,318 га, а також квартиру 26,52 кв. м свою і квартиру дружини площею 42 кв. м.

У 2016 році в посадовця вже у власності 8 земельних ділянок на Київщині у Макарівському районі, 9 земельних ділянок у Броварах у співвласності.

Зауважимо, що набуття права на земельні ділянки в Федорченка вказане з 2007 року. Чому ж тоді в декларації за 2014 рік лише дві ділянки?

"Ми вказували, тут ми вєздє все время указували. А ця електронна декларація - вона більш детальна. Замовляли акти і згідно з державним актом вносили дані в декларацію...", - каже Сергій Федорченко, проте питання, чому ці ділянки не були в декларації за 2014 рік залишається відкритим.

Зауважимо, що депутат пройшов перевірку за результатами розгляду його декларації за 2014 рік у ДПІ у Дарницькому районі.

Квартира дружини депутата в декларації за 2016 рік залишилася, квартира Федорченка площею 26,52 кв. м з декларації зникла, але депутат про це, здається, не в курсі.

"А що, її (квартири 26,52 кв.м - ред.) немає? Ми в налогову здали всі документи - все, що в декларації, в мене все написано, все. Куди і що перемістилося, куди що додалося. Все відкрито", - дивується Федорченко.

Натомість у 2016 році у сина депутата, який ще навчається в школі, з’явилося придбання - квартира в Києві площею 40,4 кв. м куплена всього за 149 тис. грн. Але вартість такої супер-покупки депутат забув.

"Дивіться, я не пам’ятаю, зараз прийду додому візьму декларацію… треба подивитися. То я вам зможу детальніше розказати. Просто сказати в телефон, якщо не пам'ятаю, то буде виглядіть глупо й нечесно", - каже депутат Федорченко.

У ЧЕСНО зауважили, що дешевше вдалося купити нерухомість хіба що голові облради Ганні Стариковій, яка у 2015 році купила квартиру під Києвом за 4 тис. доларів.

Як повідомляв "Ні корупції!", у 2016 році у голови Київської обласної ради Ганна Старикова з'явилось у власності дві квартири площею 63 кв м. і 70 кв м., які ще тільки будуються, відтак, в паперовій версії декларації про майно і доходи за 2015 рік не були зазначені.

Читайте також «КЛУБ ДЛЯ ТИХ, КОМУ ЗА 149»: ЧИНОВНИКИ ПЕРЕКОНУЮТЬ, ЩО КУПУЮТЬ ЛЮКСОВІ АВТО ЗА КОПІЙКИ