Мешканцям півдня і сходу України бракує інформації про боротьбу з корупцією на місцях — опитування

Кожному п’ятому опитаному мешканцю Півдня та Сходу України (21%) не вистачало інформації про боротьбу з корупцією на місцевому рівні. Тоді як цій темі у місцевих ЗМІ присвячено лише близько 1% новин.

Про це свідчать результати опитування мешканців восьми областей Півдня та Сходу України, повідомляється на сайті Інституту масової інформації.

Також 21% опитаних потребували об’єктивних новин загальнодержавного або місцевого рівня. Приблизно кожному десятому бракувало інформації про діяльність місцевої влади, війну на Сході України, місцеві журналістські розслідування та інформації про місцеве громадянське суспільство, місцеві волонтерські ініціативи.

Інформації про боротьбу з корупцією найбільш не вистачає опитаним мешканцям Дніпропетровської (28%), Запорізької (27%), Миколаївської (24%) та Харківської областей (20%).

Об’єктивних новин загальнодержавного та місцевого рівня більше потребують опитані мешканці  Донецької (24% та 26% відповідно), Луганської (24% та 25% відповідно), Миколаївської (30% та 27%) та Херсонської областей (14% та 17%).

Більше інформації про війну на Сході України потребують мешканці Дніпропетровської та Одеської областей (по 16%). За дослідженнями ІМІ, дніпровські ЗМІ присвячують цій темі 5% новин, а одеські — менше 1%.

Довідка:        

Опитування проводилось компанією GfK на замовлення Інституту масової інформації за підтримки Української ініціативи з підвищення впевненості (UCBI) та USAID у січні-березні 2017 р. у восьми областях Сходу та Півдня України (Дніпропетровська, Харківська, Запорізька, Миколаївська, Херсонська, Одеська, території Донецької та Луганської областей, які контролюються урядом України). Всього було опитано 15 103 респонденти. Теоретична похибка не перевищує 1% для всієї вибірки та 2,5% для кожної області окремо з вірогідністю 0,95. Перша хвиля дослідження була здійснена у листопаді 2015 — січні 2016 р. та охопила 13 830 респондентів у шести областях Сходу та Півдня України (всі вище згадані, крім Херсонської та Миколаївської областей).