Німецькі правоохоронці придбали базу даних “панамських документів”

Німецьке Федеральне управління кримінальної поліції (BKA) повідомило у вівторок, 4 липня, що має у розпорядженні базу даних так званих "панамських документів".

Відомство опрацьовує документи разом із фіскальними службами федеральної землі Гессен "задля виявлення складу злочину у кримінальній та податковій галузях права", повідомляє DW.

"У нас є не лише можливості, але також і політична воля рішуче вести боротьбу проти податкових злочинів", - заявив міністр фінансів Гессена Томас Шефер (Thomas Schäfer).

За даними джерел інформагенції dpa в урядових колах Німеччини, базу даних було придбано за п'ять мільйонів євро.

Журналістські розслідування на основі "панамських документів" були вперше опубліковані навесні 2016 року у провідних виданнях різних країн. Документи стосувалися офшорних фірм багатьох політиків та знаменитостей. Офшорний скандал, викликаний публікацією журналістами-розслідувачами "панамських документів", мав наслідком проведення щонайменше 150 різноманітних допитів, перевірок чи розслідувань з боку тих чи інших державних органів у 79 країнах світу за період до грудня 2016 року.

Як повідомляв "Ні корупції!", раніше DW писала, що у 79 країнах світу офшорний скандал із "панамськими документами" призвів до обшуків, перевірок чи розслідувань. Попри ім'я президента серед фігурантів скандалу, реакції з України - жодної.

Накгадаємо, що журналісти програми "Слідство.Інфо" провели розслідування, у якому з'ясували, що Прездидент України Петро Порошнко не передав свої активи кондитерської корпорації в транст, а створив три офшорні компанії для рекструктуризації.

Читайте також “СЛІПИЙ ТРАСТ” ГАРАНТА, АБО КУДИ ПОРОШЕНКО ПОДІВ ROSHEN