У Кличка почали узаконювати самобуди Войцеховського «Перлина Троєщини» та «Маргарита»

Суд задовольнив клопотання Київської міської ради про скасування арешту майна для добудови житлових комплексів «Перлина Троєщини» та «Маргарита».

Такі ухвали 13 червня прийняв Печерський районний суд м. Києва, інформують "Наші гроші".

З матеріалів суду відомо, що Головне слідче управління Нацполіції проводить досудове розслідування в кримінальному провадженні № 12012110060000120.

Підставою для його відкриття стало те, що протягом 2012-2014 року посадовці групи компаній «Укогруп» самовільно зайняли декілька земельних ділянок в Києві. Зокрема, ділянку площею 1,30 га по вул. М. Закревського, 42-а (кадастровий номер 8000000000:62:017:0010) та ділянку площею 0,63 га по вул. Булгакова 12 (кадастровий номер 8000000000:75:121:0017). На зайнятій в порушення законодавствах землі було розпочате самовільне будівництво житлових комплексів «Маргарита» та ЖК «Перлина Троєщини».

В рамках розслідування на ділянки було накладено арешт.

В травні цього року з листа заступника голови КМДА стало відомо, що столична влада провела разом з Генпрокуратурою та Нацполіцією нараду з вирішення проблемних питань по об’єктах, що належать групі компаній ТОВ «Укогруп» та ТОВ «Сіті-груп». Після неї міський голова Києва Віталій Кличко підписав листа з доручення визначити перелік першочергових об’єктів та розробити алгоритм подальших дій по ним. Серед таких – житлові комплекси «Маргарита» та «Перлина Троєщини».

В суді було зазначено, що на даних об’єктах змінилася ситуація і контроль над ними перейшов до мешканців-інвесторів, які утворили ОК «ЖБК «Булгаков» та ОК «ЖБК «Наша перлина». А тому для добудови інвесторами квартир потрібно зняти арешт з землі.

Слідча поліції Видринська О. А. по обох об’єктах підтвердила, що на даний момент існують підстави для часткового скасування арешту та клопотання просила задовольнити.

Суд ухвалив скасувати арешт з обох земельних ділянок в частині отримання документації для добудови будинків, підключення їх до комунікацій, введення їх в експлуатацію та передачу в користування обслуговуючим кооперативам спірних земельних ділянок.

Також 22 червня Печерський райсуд розглянув клопотання Київської міськради про скасування арешту земельної ділянки площею 0,98 га, де будується ЖК «Мозаїка». Але на цей раз суд відмовив в задоволенні клопотання, надавши можливість подати нове клопотання з детально виписаними причинами зняття арешту.

За даними ЗМІ, ЖК «Маргарита» почав будуватися в 2014 році, коли Кличко був обраний мером Києва.

Як повідомляв "Ні корупції!", Генпрокуратурою погоджено повідомлення про підозру А. Войцеховському, який підозрюється в ухиленні від сплати податків на суму 12,5 млн грн, створенні організованої злочинної групи та інших злочинах.

Установлено, що він разом з учасниками злочинного угруповання у 2004-2013 роках придбав частки у статутних капіталах 12 підприємств (у 2014 році ці частки переоформлені на підставних осіб).

За допомогою зазначених підприємств злочинне угруповання самовільно захопило земельні ділянки під будівництво 40 об’єктів, яке продовжується без дозвільних документів та поєднане з привласненням коштів інвесторів.

Окремі з цих об’єктів введені в експлуатацію на підставі підроблених рішень судів, незаконно реєструються в Державному реєстрі нерухомого майна.

У кримінальному провадженні за дорученням процесуального керівника накладено арешт на самовільні будівництва та самовільно захоплені земельні ділянки, на майно А. Войцехівського всього на суму понад 200 млн грн.

За даними радника мера Києва Павла Рябікіна, компанії Войцеховського "Сіті Груп" та "Укогруп" ведуть забудову 42 масштабних проектів, фактично без дозвільних документів.

Серед них – ЖК "Перлина Троещини", ЖК "Мозаїка", ЖК "Затишний", ЖК "Сосновий бір", ЖК "Східна брама", ЖК "Молодіжна ініціатива", ЖК "Печерський Бастіон", ЖК "Родинний затишок", ЖК "Флагман", ЖК "Мега-Сіті", ЖК "Стародарницький", ЖК "Совські ставки", ЖК "Синьоозерний", ЖК "Маргарита", ЖК "Шевченківський квартал", ЖК "Перспектива", ЖК "Кузьминський" та інші.

У липні минулого року скандальному забудовнику Анатолію Войцеховському обрано запобіжний захід у вигляді арешту на 2 місяці з можливістю звільнення під заставу в розмірі 14 мільйонів гривень.

Наступного дня після внесення застави Войцеховський втік до Росії.

Читайте також «КРИШУВАТИ» НЕЗАКОННІ ЗАБУДОВИ В СТОЛИЦІ ПРОДОВЖУЮТЬ БЛИЗЬКІ ДО ПАРТІЇ РЕГІОНІВ ЛЮДИ

ЖУРНАЛІСТСЬКЕ РОЗСЛІДУВАННЯ: ХТО І ЯК ЗАБУДОВУЄ ЦЕНТР КИЄВА?