ГПУ завершила розслідування проти мера Бучі Федорука

Генеральна прокуратура завершила розслідування проти мера Бучі Київської області Анатолія Федорука.

Про це на своїй сторінці у Фейсбук повідомила прес-секретар генпрокурора Лариса Сарган.

"Департамент із розслідування особливо важливих справ у сфері економіки ГПУ завершує досудове розслідування в кримінальному провадженні за підозрою діючих міського голови і секретаря Бучанської міської ради Київської області", - написала вона.

Мера Бучі, секретаря міськради, а також колишніх начальників відділу Держкомзему підозрюють у зловживанні службовим становищем при вилученні земель лісового фонду і зміні їх цільового призначення.

Встановлено, що чиновники впродовж 2002-2015 років незаконно передали у власність земельні ділянки лісогосподарського призначення загальною площею понад 80 га, що завдало збитків державі на суму понад 390 млн гривень.

"З урахуванням додатково отриманих доказів (висновків оціночно-земельної експертизи і т.д.) і встановлених фактичних обставин скоєного злочину, органом попереднього розслідування складено і перепредьявлено винним особам остаточну підозру", - зазначила Сарган.

ГПУ підготувала процесуальні документи для завершення досудового розслідування, також складено обвинувальний акт, який найближчим часом буде направлено до суду.

Як повідомляв «Ні корупції!», 21 липня ГПУ провела обшуки в помешканнях мера Бучі Анатолія Федорука, а також його соратника – мера Ірпеня Володимира Карплюка. Також обшуки проводилися і в інших місцях, загалом на 31 об'єкті.

Правоохоронці підозрюють обидвох мерів у незаконній забудові лісів, їм загрожує мінімум по шість років ув'язнення.

Раніше генпрокурор Юрій Луценко зазначив, що мери Бучі та Ірпеня протягом 2006-2012 років незаконно відвели у власність земельні ділянки своєму оточенню і потрібним людям з Києва. Зокрема – екс-голові ВР Ігорю Калетнику дісталося 14 га лісових угідь.

Також, як повідомляв "Ні корупції!", у жовтні 2016 року ГПУ повідомила про підозру Федорука та секретаря міськради.

Читайте також ЧОМУ МЕР БУЧІ ФЕДОРУК ЖИВЕ В “НЕДОБУДОВАНОМУ” БУДИНКУ?

Читайте також «Федорук піариться на багатодітних родинах за бюджетні кошти»

«У Бучі видали гектар землі для організації Киви. Індульгенція для мера?»