Екс-начальника міліції засудили за знесення наметів Євромайдану у Чернігові

Апеляційний суд Чернігівської області відмінив рішення суду першої інстанції і визнав екс-заступника начальника чернігівської та одеської поліції Едуарда Гребенюка винним у зловживанні владою і незаконному перешкоджанні проведенню зборів і мітингів. 

Про це повідомляє "Думская". 

Гребенюку інкримінували організацію знесення наметового містечка чернігівського Євромайдану 25 листопада 2013 року - саме Гребенюк віддав наказ на демонтаж.

Колишнього міліціонера, люстрованого наприкінці 2014 року, засудили до 3 років позбавлення волі зі штрафом у сумі 8500 грн, але звільнили від відбування покарання з випробувальним терміном 1 рік.

За словами екс-радника голови ГУНП України в Одеській області Владислава Сердюка, чернігівський суд "створив прецедент, який може мати наслідки і для справи по розгін одеського Євромайдану", який того ж дня розігнали міліціонери та комунальники".

Як повідомляв "Ні корупції!", прізвище Едуарда Гребенюка фігурувало в литовському списку із 145 осіб, винних у кровопролитті в Україні під час Революції Гідності.