Суд направив на новий розгляд справу про забудову лісу в Українці: прокурор пропустив позовні терміни

Громада Українки, що на Київщині, отримала сподівання, що місцевий забудовник все ж таки не забудує ліс у їхньому місті багатоповерхівками.

Водночас, якби прокурор не пропустив позовні терміни, то документи, згідно з яким Українська міська рада передала забудовнику ТОВ «УІБК «УКРЖИТОЛІНВЕСТ» дві земельні ділянки, уже було б визнано недійсними.

Так, Київський апеляційний господарський суд своєю постановою від 14 червня 2017 р. у справі №911/2656/16, розглянувши апеляційну скаргу заступника прокурора Київської області на рішення Господарського суду у цій же справі визнав, що ділянка була надана в оренду з порушеннями.

"Отже, земельні ділянки, передані в оренду ТОВ «УІБК «УКРЖИТОЛІНВЕСТ» за кадастровими номерами 3223151000:01:029:0010 та 3223151000:01:029:0011, не відносяться до земельних ділянок, які згідно із приписами ч. 2 ст. 134 Земельного кодексу України не підлягають передачі в оренду на конкурентних засадах, а тому не могли передаватись в оренду інакше як із земельного аукціону.

Крім того, в змісті рішення міської ради не було зазначено підставу, передбачену ч. 2 ст. 134 ЗК України, відповідно до якої товариство отримало в користування земельну ділянку без обов'язкового проведення торгів.

На підставі зазначеного вище колегія суддів приходить до висновку, що недотримання цієї процедури є порушенням органом місцевого самоврядування господарської компетенції під час укладення договору оренди землі", - зазначено у постанові суду.

При цьому у повному задоволенні позовних вимог – а саме скасування дозволу Української міськради передачі в оренду землі - прокуророві було відмовлено, оскільки суд встановив, що він знав про обставини, але пропустив терміни подання позовної заяви.

«Згідно із ст. 155 Земельного кодексу України у разі видання органом виконавчої влади або органом місцевого самоврядування акта, яким порушуються права особи щодо володіння, користування чи розпорядження належною їй земельною ділянкою, такий акт визнається недійсним.

Однак, незважаючи на правомірність позовних вимог про визнання недійсними рішень Української міської ради від 11.02.2010 та 14.06.2012, апеляційний господарський суд приходить до висновку про відмову в задоволенні позову, у зв'язку з пропуском прокурором строку позовної давності, про застосування наслідків пропуску якої було заявлено відповідачами», - йдеться у тексті постанови суду.

Раніше Вищий Господарський суд України своєю постановою від 30 травня 2017 року у справі №911/2656/16 поставив скасувати постанову Київського апеляційного господарського суду від 14.02.2017 р. у справі №911/2656/16 та рішення господарського суду Київської області від 26.10.2016 р., а справу направити на новий розгляд до господарського суду Київської області.

Додамо, що на сьогодні вже рік триває судова тяганина щодо розгляду позову Києво-Святошинської місцевої прокуратури в інтересах держави до Української міськради Обухівського району та ТОВ «УІБК «Укржитлоінвест» про визнання недійсним рішення та договору оренди двох земельних ділянок.

Галас підняли місцеві активісти дізналися, що з легкої руки мера Українки було підписано договір про оренду двох ділянок землі – соснового лісу на березі річки Стугна та на березі р. Дніпро – на користь забудовника ТОВ «УІБК «Укржитлоінвест».

Нагадаємо, що «Ні корупції!»,  вже писав, кому належить ТОВ «УІБК «Укржитлоінвест» і як він забудовує ліс Українки.