Генпрокурор Луценко вніс подання на арешт нардепа Добкіна

Генпрокурор Юрій Луценко вніс подання до Верховної Ради про надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності, затримання та арешт народного депутата  від Опоблоку Михайла Добкіна.

Про це він написав на своїй сторінці у Фейсбук.

"Вніс подання до ВР про надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності, затримання та арешту народного депутата М.Добкіна, в діях якого вбачаються ознаки умисної змови групи осіб для зловживання службовим становищем та сприяння шахрайству з метою заволодіння 78 га земельних ділянок м. Харкова нормативною вартістю понад 220 млн грн.", - написав Луценкою

Своєю чергою, прес-секретар Генпрокурора Лариса Сарган написала про звинувачення Добкіна: "У результаті протиправних дій М.Добкіна, вчинених ним за попередньою змовою групою осіб, із власності територіальної громади міста Харкова незаконно вибули земельні ділянки загальною площею 61,2144 га, чим територіальній громаді м. Харкова заподіяні збитки у розмірі 178 624 598 грн, що є тяжкими наслідками", - написала вона.

За її словами, Добкін, діючи умисно за попередньою змовою групою осіб, зловживаючи своїм службовим становищем в інтересах третіх осіб, що спричинило тяжкі наслідки, вчинив кримінальне правопорушення, передбачене ч.2 ст.28, ч.2 ст.364 КК України (в редакції Закону від 05.04.2001 р.).

Вона вказала, що Добкін, діючи умисно, повторно, в інтересах голови ОК "Житлобуд-1", "сприяв останньому в реалізації злочинного умислу щодо заволодіння земельними ділянками на території м. Харкова шляхом обману, чим вчинив кримінальне правопорушення, передбачене ч.5 ст.27, ч.4 ст.190 КК України".

Як повідомляється на сайті комітету з питань регламенту та організаційної роботи Верховної Ради, комітет Верховної Ради на засіданнях 3-7 липня розгляне питання щодо подань Генпрокуратури на притягнення до відповідальності п’ятьох народних депутатів.

Так, 3 липня буде обговорюватись подання генпрокурора Юрія Луценка від 21 червня про надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності депутата Євгена Дейдея.

4 липня комітет розгляне питання можливості притягнення до кримінальної відповідальності нардепа Олеся Довгого.

5 липня мова піде про кримінальну відповідальність Андрія Лозового.

6 липня розглянуть питання про надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності, затримання та арешт депутата Максима Полякова.

7 липня комітет розгляне аналогічні питання стосовно Борислава Розенблата.

Як повідомляв "Ні корупції!", за результатами повторних обшуків у приміщенні Харківської міськради вилучено документи, які містять дані про незаконність виділення земельних ділянок, а також відомості про осіб, причетних до скоєння злочину службовими особами міськради. 

За даними розслідування, до скоєння зазначених кримінальних злочинів, поряд з іншими особами, причетна заступник міського голови Тетяна Овіннікова.

15 вересня минулого року співробітники СБУ і ГПУ провели першу серію обшуків у Харкові в рамках кримінального провадження про розкрадання 654 га землі на суму 4 мільярди гривень.

Пізніше стали відомі головні фігуранти у земельній справі Кернеса і Добкіна.

Так, за словами Генпрокурора Луценка, керівництво міста на чолі з екс-мером Михайлом Добкіним (зараз – народний депутат від «Опозиційного блоку») та екс-секретарем міськради Геннадієм Кернесом (зараз – мер Харкова) організували злочинну схему з безоплатної передачі землі під забудову житлово-будівельним кооперативам. Зловмисники користувалися прогалинами в законодавстві, роздаючи землю наближеним до міської влади чиновникам і бізнесменам як особам, «що потребують поліпшення житлових умов». Земля, передана забудовникам безкоштовно, використовувалася для комерційного будівництва багатоквартирних будинків і маєтків у рекреаційних зонах міста.

Найбільша площа земель, згідно з даними ГПУ, була виділена у 2010 році – 236,45 гектарів загальною вартістю 1 446 238 гривень.

У 2008 році міськрадою було передано 182, 06 га землі вартістю 1 128 772 грн.