Як у столиці переплачують улюбленим підрядникам за ремонти шкіл

Нещодавно Департамент внутрішнього фінансового контролю та аудиту виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) оприлюднив результати аудиту про проведення капітального ремонту спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 61 з поглибленим вивченням інформаційних технологій на вул. Мельникова, 39.

Замовник ремонту - управління містобудування, архітектури та землекористування Шевченківської РДА. Виконавець - ТОВ «Лекс».

Аудитори залучили фахівців із КП «Київекспертиза», і вони разом виявили наступні порушення:

- замість процедури відкритих торгів, передбачених Законом України «Про здійснення державних закупівель» від 10.04.2014 №1197-VII, Управлінням проведено допорогову закупівлю через «Систему електронних закупівель» з ціновою пропозицією в 1 496,340 тис. грн та укладено договір з ТОВ «Лекс» на здійснення капітального ремонту спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 61 з поглибленим вивченням інформаційних технологій на вул. Мельникова, 39 від 09.03.2016 №В-7 на суму 1 488,340 тис. грн, що призвело до порушення вимог ч. 1,5 ст. 2 та розділу ІV Закону;

- відповідно до висновку КП «Київекспертиза» від 21.12.2016 № 070-01/829, загальна сума перевірених виконаних робіт за укладеним договором підряду з ТОВ «Лекс» від 09.03.2016 № В-7 за період з травня по жовтень 2016 року по зазначеному об’єкту склала 1 382,667 тис. грн. В результаті допущеного завищення вартості виконаних робіт Управлінням зайво перераховано підрядній організації ТОВ «Лекс» коштів міського бюджету на загальну суму 93,993 тис. грн.;

- внаслідок встановленого завищення вартості фактично виконаних робіт на суму 93,993 тис. грн, Управлінням завищено видатки на утримання служби замовника в сумі 1,944 тис. грн.

«Таким чином, у результаті допущеного завищення вартості та обсягів виконаних робіт Управлінням містобудування, архітектури та землекористування Шевченківської РДА зайво перераховано підрядній організації коштів міського бюджету та завищено видатків на утримання служби замовника на загальну суму 95,937 тис. грн (в т.ч. ТОВ «Лекс» - 93,993 тис. грн, утримання служби замовника – 1,944 тис. грн), що призвело до фінансових втрат на зазначену суму», - йдеться в тексті звіту аудиторів.

Аудитори також зробили висновок, що в Управлінні - неналежний контроль з боку осіб, відповідальних за проведення процедур закупівель за державні кошти, та осіб, що склали і підписали акти приймання виконаних будівельних робіт. Також аудитори рекомендували притягнути до відповідальності відповідних працівників управління містобудування, архітектури та землекористування Шевченківської РДА за незабезпечення належного контролю за обсягами та вартістю виконаних робіт.

«Ні корупції!» знайшов інформацію про цю закупівлю у системі «Прозорро» і ось, що з’ясував.

Свої пропозиції про намір взяти участь у конкурсі подали ПрАТ «Світ Будівельних Матеріалів», ТОВ «Будівельна компаня Профіт» і Товариство з обмеженою відповідальністю «ЛЕКС». При цьому пропозиції перших двох учасників були набагато нижчими за ціною.

А пропозиції перших двох учасників, які пропонували ціну, нижчу майже на півмільйона гривень, були відхилені організаторами конкурсу.

Відтак, договір підряду замовник Управління містобудування, архітектури та землекористування Шевченківської районної в місті Києві державної адміністрації уклав з ТОВ «ЛЕКС», хоча його пропозиція була найвищою.

При цьому в системі «Прозорро» відсутні додатки до договору, які є його невід’ємною частиною, відтак, достеменно з’ясувати, які саме роботи були виконані і скільки вони коштують, немає можливості.

Лише у тендерній документації замовника можна знайти інформацію про те, що він панував зробити, однак без вартості цих робіт по рядках.

Цей тендер було проведено в лютому, договір укладено у березні, а вже у серпні 2016 року Управління містобудування, архітектури та землекористування Шевченківської районної в місті Києві державної адміністрації знову без жодного конкурсу дає гроші ТОВ «ЛЕКС» і знову ж таки на Капітальний ремонт спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 61 з поглибленим вивченням інформаційних технологій на вул.Мельникова,39 у Шевченківському районі м.Києва. Згідно із інформацією, що розміщена у системі «Прозорро», цього разу Управління запланувало витратити 820 000,00 грн. і навіть зекономило, бо ТОВ «ЛЕКС» взявся робити роботи за 819 664,80 гривень, тобто аж ... на 335 гривень дешевше.

І, на відміну від попереднього, цей договір завантажено у систему «Прозорро» з додатками.

Також, як повідомляється у системі «Прозорро», поміж двома підрядами на ремонт школи по вул. Мельникова, 39, ТОВ «ЛЕКС» отримало від Управління містобудування, архітектури та землекористування Шевченківської районної в місті Києві державної адміністрації ще підряд на Капітальний ремонт школи І-ІІІ ступенів № 1 у пров. Делегатському, 1/28 у Шевченківському районі м.Києва. Без конкурсу, а шляхом лише звітування про проведення закупівлі у системі ТОВ «ЛЕКС» на ремонт школи у пров. Делегатському отримало 749 701,20 гривень із 750 000, 00 гривень, які запланував витратити на ці потреби замовник, тобто Управління. Договір укладено 8 червня 2016 року і також завантажено у систему «Прозорро» без додатків про кошторис ремонту.

Згідно з базою даних Zакупівлі, Управління містобудування, архітектури та землекористування Шевченківської районної в місті Києві державної адміністрації дуже любить ТОВ «ЛЕКС» і віддає йому майже всі підряди за бюджетні гроші.

Ще «ЛЕКС» за свою історію отримав один підряд від ПАТ "Укрпошта" в особі житомирської дирекції і один від КП "Служба замовника Печерського району для визначення виконавця послуг з ремонту приміщень, будинків, споруд" Печерської районної у місті Києві держадміністрації.

Загалом, із 2008 року ТОВ «ЛЕКС» підписав 14 угод і отримав понад 12 мільйонів гривень.

Згідно з даними Youcontrol, засновники і власники ТОВ «ЛЕКС» Анна Павлівна Куриленко і Олег Павлович Соломонюк. Керівник і підписант – Олег Соломонюк.

Розмір статутного капіталу ТОВ, яке виграє державні мільйони, становить 10 300 гривень.

Також, як повідомляє Youcontrol, своєю чергою, Олег Павлович Соломонюк є співзасновником та співвласником ТОВ «Спеціалізоване будівельне управління - 33» разом із Роговенком Петром Федоровичем і Дяченком Сергієм Васильовичем.

А загалом, освітяни Шевченківського району столиці не єдині, кого аудитори ловлять за руку на переплаті підрядникам.

Нагадаємо, як уже повідомляв «Ні корупції!», чиновники управління капітального будівництва Дарницької районної в місті Києві державної адміністрації переплатили підрядникам за капітальний ремонт столичної школи №316 106,2 тис грн.

Тоді підрядникам ТОВ «Демос-буд» чиновники переплатили 104,6 тис. грн, а ТОВ «Будспецмонтаж» - 1,5 тис. грн.

Згідно з Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, засновником і керівником ТОВ «Демос-буд» є Сергій Михайлович Верещака.

Валентина Новицька, «Ні корупції!»